KOSGEB VALİ SAVAŞI ZİYARET ETTİ

Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri çerçevesinde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Manisa Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özçevik beraberindeki KOBİ uzmanlarıyla beraber Manisa Valisi Abdurrahman Savaş’ı makamında ziyaret etti.

KOSGEB VALİ SAVAŞI ZİYARET ETTİ

Özçevik, ziyarette KOSGEB'in destekleri, Manisa destek rakamları ve desteklenen projeler ve girişimciler hakkında Vali Savaş’a bilgi verdi. Vali Savaş ziyaret nedeniyle teşekkür ederek, ”Daha önceden çok büyük sanayi yatırımları gelişmişlik için en temel nokta kabul edilirken günümüzde orta ve küçük işletmeler çok hızlı teknolojik hareketliliğe uyum sağlama kabiliyetlerinin önemi nedeniyle tercih ediliyor. KOSGEB de bu anlamda Türkiye’de önemli büyük işler görüyor. İlimizde Organize Sanayi Bölgelerinin varlığı ve cazibesi nedeniyle KOSGEB’in faaliyetleri daha da bir önem arz ediyor” dedi.
Özçevik Vali Savaş’a bilgi verirken, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) kurulma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Bu çalışmayla Müdürlüğümüzün koordinasyonu altında üniversiteyle KOBİ'lerin bir araya gelerek Ar-Ge çalışmalarında ortak bir platform oluşturmalarının, üniversitenin temsil ettiği beyin gücü, bilimsel çalışma ortamı, teknoloji kullanımı ve altyapısıyla, KOBİ'lerin temsil ettiği girişimci, yaratıcı ve yenilikçi üretim gücünün bütünleşmesinin yolu açılmış olacaktır” dedi.
Türkiye'de özellikle 2 destek programının öne çıktığını ifade eden Özçevik,
“Projelerden ilki Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın 'Üzüm İçin Büyük Tanıtım' projesidir. Projede başta Alaşehir ilçemiz olmak üzere, tüm Gediz Ovası'nda yetiştirilen ve bölge halkı için başlıca geçim kaynağı olan üzümün yurt içi ve yurt dışı pazarının ve tüketim hacminin arttırılmasına yönelik olarak geniş çaplı pazarlama ve tanıtım çalışmalarının yapılması amaçlanmıştır. Bu doğrultuda ulusal ve uluslararası alanda son yıllarda hızlı bir büyüme trendi yakalayan Türk Hava Yollan (THY) ile yapılan protokolle THY'nin yolcularına toplam 1 milyon adet promosyon ürünün (30-50 gramlık kuru üzüm paketleri) dağıtımı sağlanmıştır. İkinci projemiz Soma İş Adamları Derneğinin 'S1AD Ar-Ge ve İnovasyon Akademisi' projesi olup bu kapsamda Soma'da faaliyet gösteren işletmelerin Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılması amaçlanmıştır. Diğer projelerimiz Kula Belediyesi İşbirliği ile Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın 'Kula Leblebisini Yaşatıyoruz' projesi, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın 'Turgutlu'nun Bölgesel Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi, Uluslar arası Pazarlara Açılım' projesi ve son olarak da Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği'nin 'Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayi Markalaşma ve Kurumsal Kapasitesinin Geliştirilmesi' projesidir." dedi.

"3 MİLYON 466 BİN 217 TL DESTEK ÖDEMESİ YAPILDI"
Müdürlüğün bünyesinde bulunan Girişimcilik Destek Programı'ndan da bahseden Özçevik, "Bu program kapsamında ilimizde 76 eğitim açılmış olup. Toplam 2 bin 120 mezun verilmiştir. Mezun girişimci adaylarının 288'i iş yerlerini açmış ve 2 milyon 553 bin 229 TL hibe ve 912 bin 987 TL'si faizsiz kredi olmak üzere toplam 3 milyon 466 bin 217 TL destek ödemesi yapılmıştır. Bu eğitimlerin açılmasında, sahada eğitim salon ve imkanlarının tesis edilmesinde ticaret ve sanayi odalarımızın, belediyelerimizin, esnaf odalarımızın, üniversitemizin ve bazı derneklerimizin katkısı büyüktür." diye konuştu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
onur mutlu - 4 yıl önce
hep veriyoruz diyorsunuz başvuru yapmaya gittigimizde yok diyorsunuz nasıl oluyor bu iş ???