KESS İsmi değişiyor mu?

Yunusemre Belediyesi 2016 yılı ilk meclis toplantısında Kenan Evren Sanayi Sitesi isminin değişmesi konusu ele aldı. Sitenin isminin değişmesine Hukuk ve İdare Komisyonu Karar verecek.

KESS İsmi değişiyor mu?

Manisa Yunusemre Belediyesi 2016 yılı Ocak ayı Meclis toplantısı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. Meclisin gündem maddeleri karara bağlandı.

Yunusemre Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 2016 yılının  Yunusemre ilçesine ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

Toplantıda 2015  Aralık Ayı Meclis Toplantısında İmar Komisyonu’na Havale edilen Akgedik mahallesi 175-177-178-179 ve 197 parsellerdeki Planlı Toplu Konut Alanının “Akgedik Menemen Yolu Bağlantısı”na İmar Planı yapılması hususundaki rapor ile  Akgedik Mahallesi 175-177-178-179 ve 197 parsellerdeki Planlı Toplu Konut Alanının “Akgedik Sanayi Gürle Yolu Bağlantısı”na İmar Planı yapılması hususundaki rapor oy birliği ile kabul edildi.

2016 yılının ilk meclis toplantısında ayrıca 2015 Aralık Ayı Meclis toplantısında Gençlik, Spor ve Eğitim Komisyonu yeniden görevlendirilerek Yunusemre ilçesi sınırları içerisindeki Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna kayıtlı kulüplere yardım yapılması hususundaki rapor ile Sağır Dilsizleri Koruma Kalkındırma Eğitim Kültür Gençlik Spor Derneği’ne ayni yardım yapılması hususundaki rapor oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda ayrıca Cami Dernekleri, Kız ve Erkek Kuran Kurslarının ihtiyaçlarının konuları ile ilgili hususlarda Yunusemre Belediyesi ile yapılabilecek ortak projelerin belirlenmesi hususunda rapor oy birliği ile kabul edildi.

KOMİSYON KARAR VERECEK

Meclis toplantısında ayrıca gündem maddeleri arasında yer alan Yunusemre ilçe sınırları içerisinde yer alan Kenan Evren Sanayi Sitesinin isim değişikliği talebinin Hukuk ve İdare Komisyonu’na gönderilmesi kararı alındı.

İKİ MÜDÜRLÜK KURULDU

Toplantıda ayrıca Norm Kadro İlke ve Standartları Yönetmeliğine uygun olarak “Basın ve Yayın Müdürlüğü” ile “Halkla İlişkiler Müdürlüğü” birimlerinin kurulması, bütçe ve yönetmeliğinin hazırlanması, Etüd, Proje, Toplu Konut ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü adının "Kentsel Tasarım Müdürlüğü” olarak değiştirilmesi talebi ile “Kırsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürlüğü” adının “Kırsal Hizmetler Müdürlüğü" olarak değiştirilmesi talebi oy birliği kabul edildi.

Toplantıda ayrıca Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün bünyesinde “Gıda Bankası” kurulmasının görüşülmesi ve yönetmeliğinin çıkması ile ilgili gündem maddesinin idare ve hukuk komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.