KAPLAN, MİTİNG SONRASI DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan, geçen hafta sonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla düzenlenen mitingle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

KAPLAN, MİTİNG SONRASI DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Kaplan, belediye başkan adaylarını belirlerken uygulanan eğilim yoklamasına Belediye Meclis üyeliklerinin belirlenmesi için de aynı yöntemin kullanılacağını söyledi.

Geçtiğimiz hafta sonu Manisa’da düzenlenen CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mitinginden sonra, CHP Manisa İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşma yapan CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan, Manisa’da yapılan mitingi değerlendirdi. Kaplan; “11 Ocak Tarihinde CHP olarak Manisa’da ilk defa açık hava toplantısı gerçekleştirdik. Ve adaylarımızı açık hava toplantısı ile takdim etme iradesinde bulunduk. Diğer siyasi partiler devlet imkanlarını kullanarak, açılışlar düzenleme bahanesiyle, birçok ekonomik kaynakları kullanarak bir miting gerçekleştirmiş olmasına rağmen CHP’nin yapmış olduğu miting, bütün CHP’ye gönül veren arkadaşlarımızın kendi imkanlarıyla kendi arzularıyla, dayatmaya mahal kalmadan CHP’nin iktidarına ve Manisa’daki yerel iktidara hazır olduğunu gösterdiler” dedi.

“2 YIL ÖNCEKİ SLOGANIMIZ “2014 MANİSA BİZİM” Dİ “

Manisa’da seçimlere hazır olduklarını söyleyen Kaplan; “Bu mitinge katılan bizimle o coşkuyu paylaşan bütün yurttaşlara bütün katılımcılarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Biz yerel yönetimlerle ilgili konuda sadece seçim takvimine seçim sürecine bağlı olarak bir seçim çalışması propaganda faaliyetlerini yürütüyor değiliz. 2012 yılında Sayın Genel Başkanımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz il kongremizde sloganımız 2014 Manisa bizim sloganıydı. Ve bu sloganla o süreçten bu yana Milletvekili arkadaşlarımız, Kadın kollarımız, Gençlik kollarımız ve Yöneticilerimiz de CHP politikalarını Manisa’nın en ücra köşelerine götürme kararlılığımızı ortaya koyduk ve bu süreci de böyle değerlendirdik. Parlamenter arkadaşlarımız sürecin tamamı boyunca Manisa’nın bütün sorunlarıyla ilgilendi, yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılmasıyla ilgili parlamentoda TBMM’de araştırma önergeleri kanun teklifleri ve soru önergeleri vererek hem ülkenin hem Manisa’nın bu anlamdaki hassasiyetini ve CHP’nin bu konudaki hassasiyetini ve Manisa’nın beklentilerini, taleplerini ve yaşadıkları sıkıntıları, çözüm arayışlarını CHP parlamentoda dile getirdi” dedi.

 

“PARLAMENTODA TANRIVERDİ’NİN 7 ÖZEL’İN 134 KONUŞMASI VAR”

Seçim sürecini değerlendiren Kaplan; “AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan sayın Hüseyin Tanrıverdi, bu süre içerisinde parlamentoda yedi kere konuşma yaptı. Sadece bizim Milletvekilimiz Özgür Özel’in konuşması 134 tane. Ve bu 134 konuşmanın çok önemli bir kısmı Manisa ve Manisa’nın sorunlarıyla ilgiliydi. Diğer Milletvekili arkadaşlarımız da en az Özgür Özel kadar çaba ve gayret içerisinde Manisa’nın sorunlarını dile getiren bir siyasi duruş içerisinde bulundurlar. O nedenle CHP’nin bu mitingi derleme toplama mitingi değil bir halk mitingi olmuştur. Ve halkın iktidarını kurma konusundaki kararlılığını da Bülent Ecevitler tarafından gerçekleştirilen mitingler kadar heyecanlı, kalabalık, birbirine inanan kalabalıkla gerçekleştirilen mitingle gördük.

Bu mitingde genel Başkanımız Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı tanıttı. İlçe belediye başkan adaylarımızı tanıttı. Bu miting CHP adaylarının seçime ne kadar hazır olduğunun göstergesi oldu” şeklinde konuştu.

 

 

“EĞİLİM YOKLAMASI YAPTIK”

Belediye Başkan adaylarını belirlerken uygulanan eğilim yoklamasına Belediye Meclis üyeliklerinin belirlenmesi için de aynı yöntemin kullanılacağını konusunda bilgi veren Kaplan; “Biz toplumun bütün kesiminde demokrasi ve özgürlük taleplerimizi ifade ederken, kendi iç demokrasimizi güçlendirme geliştirme konusunda da aynı hassasiyeti ve kararlılığı gösterdik. Birden fazla adayımızın olduğu her yerde CHP eğilim yoklaması yapmak suretiyle adaylarını belirledi. Şimdi belediye meclis üyeleriyle ilgili bir değerlendirme ve arayış içerisindeyiz. Nasıl parti içi demokrasiyi eğilim yoklaması yapmak suretiyle bütün üyelerinin katılımıyla gerçekleştirmiş isek belediye meclis üyeliklerinin de yine aynı kararlılıkla ve aynı tarz ve yöntemle belediye meclis üyeliklerini de eğilim yoklaması yapmak suretiyle kararlaştıracağız” dedi.

CHP il başkanlığı olarak biz her alanda parti içi demokrasinin geliştirilmesi güçlendirilmesini ifade ettik şeklinde konulan Kaplan;  “Biz yine aynı duruşumuzu hem belediye başkanlık hem belediye meclis üyelikleri ile ilgili konuda gerçekleştireceğiz. CHP genel merkezinin bize verdiği yetki ve kendi almış olduğu karar gereğince tek sıralarla ilgili konuda Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerimizde eğilim yoklaması yapmak suretiyle adaylarımız belirlenecektir. Çift sıralarla ilgili konuda da teknik kadroların belirlenmesi demografik yapının dikkate alınması kadın ve gençlik kollarıyla alakalı kotalar dikkate alınmak suretiyle bir uzlaşı içerisinde örgütümüz yine bunlara belediye başkanımız, ilçe başkanımız ve il başkanımızın bulunduğu bir kongreyle bunlar değerlendirilecek ve bunları CHP artık 8 Şubattan itibaren belediye meclis üyesi adaylarını belirlemiş olmak suretiyle çalışmalarına devam edecektir” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Davut Doğrucu - 4 yıl önce
adam iktidar milletvekili. niye konuşsun mecliste. o gider direk bakandan işi çözer. muhalefet milletvekili gibi ağlaması gerek miz ki. yanlış mukayese. çok konuşan çok iş yapar diye bir şey yok ayrıca.