banner278

HALITLI’DA ÇELİK MİTİNG

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik köy ziyaretlerine Halıtlı köyüyle sürdürdü. Halıtlı köyüne yaklaşık 150 araçlı konvoyla giren Ömer Faruk Çelik, başkan gibi karşılandı. Halıtlı Meydanında köylüyle bir araya gelen AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çeli, yaptığı konuşmada “Biz saltanat için değil, sizlere hizmetkar olmak için bu yollara düştük.” dedi.

banner292
HALITLI’DA ÇELİK MİTİNG

Halıtlı halkına siyasi geçmişi anlatan Çelik “Çocuk denecek yaşlardan beri siyasetin içerisinde yer almış birisiyim. AK Partimiz kurulduğundan beri AK Parti içerisinde yer aldım. 3 Kasım seçimleri öncesi merkez ilçe seçim koordinasyon merkezi başkanlığı yaptım, daha sonra ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 3.5 yıla yakın bir süre de merkez ilçe başkanlığı yaptım. Manisa’nın 85 köyünü, 57 mahallesini, 12 beldesini karış karış gezen dolaşan bilen bir kardeşinizim. 5 yıldan beri de belediye meclis üyesiyim. AK Parti’nin belediye meclisindeki gurup başkan vekiliyim. Şehrin her bir sokağını, köyünü beldesini iyi bilen, sorunlarını iyi bilen, vatandaşın beklentilerini iyi bilen bir aday olduğumuz için kendimizden eminiz. Belediyeciliği iyi biliyoruz. 5 yıllık dönemde de bilgimize, birikimimize, tecrübemize yenilerini ekledik, daha donanımlı hale geldik.” dedi.  Halıtlı halkıyla defalarca bir araya geldiğini söyleyen Çelik “Biz birbirimizi tanıyoruz. Bugün siyasete girmiş biri olarak, bir belediye başkan adayı olarak Halıtlı’ya gelmiyorum. Yıllardan beri sizlerle birlikteyiz. Şu kahvehanede defalarca toplantılar yaptık. Düğünde bir arada olduk, cenazede bir arada olduk.” dedi

 “İNSAN MERKEZLİ HİZMET ODAKLI BELEDİYECİLİK”

Hizmet odaklı bir belediye tesis etmek için yola çıktıklarını belirten Çelik “Bugüne kadar siyaseti hizmetin bir aracı olarak gördük. Hiçbir zaman belli makam ve mevkilere ulaşmak, bir menfaat temin etmek amacıyla siyaset yapmadık. Bundan sonraki yürüyüşümüz de bu inançla, bu azimle ve bu kararlılıkla devam edecektir. Biz insan merkezli hizmet odaklı bir belediyecilik anlayışını tesis etmek için yola çıktık.” diye konuştu.

 “FİGÜRAN DEĞİL AKTÖR OLACAKSINIZ”

Vatandaşın belediye yönetiminde söz sahibi olacağı sözünü veren Başkan Adayı Çelik “Şehrimizde yaşayan her bir insanımızın a dan z ye bütün sorunlarına, problemlerine merhem olacak projelerle yola çıkıyoruz. Bizim evinde yatalak durumda olup da bakıma muhtaç olan yaşlılarımız, hastalarımız için projelerimiz olduğu gibi tarımla ilgili, kırsal kesimle ilgili, alternatif ürünlerle ilgili, girdi maliyetlerinin belediye eliyle düşürülmesiyle ilgili de projelerimiz var. Biz birbirimizi tanıyoruz, biz birbirimizi biliyoruz ve diyoruz ki; ‘Ey Halıtlı yönetimin figüranı olmayacaksın, AK Belediyecilikle birlikte şehrin yönetiminde söz sahibi olacak, güçlü bir aktör olacaksınız’ diyoruz.” dedi.

 “ERDOĞAN’IN KADROLARIYIZ”

 Siyaseti insana hizmet için yaptıklarını belirten Çelik”Bizim aldığımız terbiye var. Biz siyaseti eşrefi mahlukat olduğuna inandığımız insanlarımıza hizmet için yapıyoruz. Biz bu hizmetimizin, bu fedakarlığımızın neticesini de sonsuzluktan bekliyoruz. Bu inançla yola çıkmış olan, bu inançla canını ortaya koyarak Türkiye’de destanlar yazan Türkiye ve dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın kadrolarıyız.” dedi.

 “SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ BİZ TESİS EDECEĞİZ”

Sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneğini tesis edeceklerini ifade eden Çelik “Ben biliyorum ki, Halıtlı’nın yollarını altınla da kaplasak, eğer burada mahsul para etmediyse, cepte para yoksa insanları mutlu etmek mümkün değildir. Oysaki bizim belediyecilik anlayışımızın nihai hedefi insanlarımızı mutlu etmektir. İnsanoğlunun hedefi mutlu olmaktır, huzurlu olmaktır. Şehrin yemini olmaya talip olan yerel yöneticilerin de kendi sınırları içerisinde yaşayan insanların daha mutlu olabilmesi için projeler geliştirmesi lazım. Bunlarla ilgili de projelerimiz var. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneğini biz tesis edeceğiz. Herkes şunu bilecek ki, darda kaldığında, zora düştüğünde arkanda merhametiyle, şefkatiyle dağ gibi şehzadeler belediyesi var. Buna inanarak yaşayacaksınız.” dedi.

“SALTANAT İÇİN DEĞİL HİZMET İÇİN YOLLARDAYIZ”

Sabah namazıyla mesaiye başlayacaklarını kaydeden Çelik “Nasıl bir mesai uygulayacağız? Sabah gün ışımadan sokaklarda olacağız. Her gün sabah namazında tam kadro olarak başkan yardımcısıyla ilgili müdürüyle birlikte ya Halıtlı mahallemizde olacağız ya Şehitler Mahallemizde ya Hamzabeyli’de olacağız. Namazdan sonra daha lambalar sönmeden sokağında yanmayan lambası varsa ona biz ulaşacağız. İnsanlar evinden çıkmadan sokakla, caddeyle, parkla, bahçeyle, altyapıyla ilgili ne sıkıntı varsa ona bakan biz olacağız. Eğer benim bakkalım dükkânını biraz geç açacak olursa ona ilk ‘hayırlı işler ama bu kadar da geç kalma biraz daha erken aç’ diyen bu kardeşiniz olacak. Biz saltanat için değil, sizlere hizmetkâr olmak için bu yollara düştük.” diye konuştu. 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.