GEMA VAKFI ÇEVRE, TARIM, EKONOMİ VE KÜLTÜR KÜTÜPHANESİ OLUŞTURUYOR

Gediz Havzası Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma Çevre ve Kalkınma Vakfı (GEMA) Çevre, Tarım, Ekonomi ve Kültür Kütüphanesini oluşturmak için çalışmalar başlattı. Gema Vakfı Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu, Gediz Havzası Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma Çevre ve Kalkınma Vakfı Ofisi'nde açmayı düşündükleri kütüphanede çevre, tarım, ekonomi ve kültürel değerler konusunda önemli bir arşiv oluşturacaklarını söyledi.

GEMA VAKFI ÇEVRE, TARIM, EKONOMİ VE KÜLTÜR KÜTÜPHANESİ OLUŞTURUYOR

Cumartesi Kahvaltıları ismini verdikleri toplantıda Yönetim Kurulu ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Gema Vakfı Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu, kurulduğu tarihten bugüne kadar Çevre, Tarım, Ekonomi ve Kültürel değerleri anlatan yaklaşık 2 bin adet kitap ve dergi toplandığını belirtti. 
Gediz Havzası Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma Çevre ve Kalkınma Vakfı Ofisi'nde açmayı düşündükleri kütüphanede çevre, tarım, ekonomi ve kültürel değerler konusunda önemli bir arşiv oluşturacaklarını belirten Gema Vakfı Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu, "GEMA Vakfı, çevre olgusuna katkıda bulunabilmek adına, suyu, toprağı, yeşil bitki örtüsünü ve çevreyi korumak, ağacı ve orman sevgisini yaymak, çevre ormanlarının korunması konusunda her düzeyde eğitimi gerçekleştirebilmek için tüm resmi, özel kuruluşlar ve gönüllü vatandaşlar ile işbirliği yapmak üzere 15 Ağustos 1995 tarihinde dönemin Kaymakamı İhsan Dündar, Ziraat Odası Başkanı Necati Erdağ ve bilim adamlarının katılımı kuruldu. Gediz Havzası Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma Çevre ve Kalkınma Vakfı olarak bilinen GEMA Vakfı, kurulduğu günden bu yana Gediz Nehri’ndeki yaşamı tehdit edici düzeye gelen aşırı kirlenmenin önlenmesi ve Gediz havzasındaki çevresel tehditlerin ortadan kalkması için mücadele veren çevreci bir örgüt. Özellikle de 2000 yılından itibaren “Gediz ölmesin, öldürmesin!” sloganıyla başlatılan kampanyaya da öncülük ettik. Bu konuda Araştırma ve Geliştirme Kurulumuz çalışmalarını hassasiyetle yürütmektedir. Gema Vakfı tarafından yürütülen çalışmaları gelecek nesillere aktarmak için iyi bir arşiv oluşturmamız gerekiyor. Bu nedenle Kuruluşumuzun 20.Yılında Kütüphane oluşturmaya karar verdik. Şu ana kadar bölgemizle ilgili çevre, tarım, ekonomi ve kültürel değerleri anlatan dergiler ile birlikte yaklaşık 2 bine yakın kitap oluşturduk. Kütüphanemizde ayrıca Gediz Nehri'nin doğduğu Murat Dağı’ndan, İzmir’e kadar uzanan 401 Kilometrelik serüvenini konu alan fotoğraflarda yer alacak. Kitap kampanyamız devam ediyor. Ayrıca bilgisayar, masa ve sandalye desteğini de bekliyoruz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.