CHP TEŞKİLATI MUHTARLARLA BULUŞTU

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Şehzadeler Belediye başkan adayı Semih Balaban bu kapsamda kendi seçim bölgesinin mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

CHP TEŞKİLATI MUHTARLARLA BULUŞTU

Sultan Kafe’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Yunus Emre Belediye Başkan adayı Ali Arslan, Şehzadeler İlçe Başkanı Necdet Köprülü ve parti yöneticileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasında muhtarların demokrasinin temeli olduğunu ifade eden CHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Semih Balaban, Amaçlarının muhtarlarla toplanarak siyaset yapmak olmadığını söyledi. Tek hedeflerinin Belediyeyi halk ile yönetmek olduğunu belirten Balaban, yetki, karar ve sözü muhtarlara ve halka vererek, belediyeyi yöneteceklerini kaydetti.

Konuşmasına partisinin adaylarını överek başlayan Özgür Özel, CHP’nin Şehzadeler ve Yunus Emre Belediye Başkan adaylarının kibirsiz, halkın içinden gelen, Manisa’da tanınan ve sevilen isimler olduğunu ifade ederek, “Adaylara, kendi namusum kadar kefilim. Beni nasıl biliyorsunuz, Şehzadeler ve Yunus Emre Belediye Başkan adaylarımızı da öyle bilin” dedi.

Muhtarlarla toplanmalarının amacının da destek istemek olmadığını vurgulayan CHP’li Özel, muhtarlardan tek isteklerinin sağlıklı bir iletişim ve doğru yönlendirme olduğunun altını çizdi. Muhtarlardan, mahallenin, vatandaşların ve kentin sorunları ve beklentilerini kendilerine anlatması, doğru yönlendirme yapmalarını rica eden Özel, muhtarları hiçbir zaman belirli bir partinin temsilcisi olarak görmediklerini belirterek, “Muhtarlar iktidarların kölesi değildir. Çoğu kez muhtarlarımızın yolu Ankara’ya düştü. Muhtarlarımıza muhalefet partimizin sunduğu kıt imkanlar dahilinde yardım ederek, hiçbir muhtarımızı boş çevirmedik. Fakat bazı partiler muhtarları zaman zaman partilerinin arka bahçesi gibi gördü” dedi.

Fikrini almadıkları insanlara zorla dayatma yapmayacaklarını bunun en iyi örneğini imar planı tartışmalarında CHP olarak gösterdiklerini hatırlatan Özgür Özel; “İmar planının kapsadığı 7 mahallenin muhtarlarıyla Belediye meclis üyelerinin yaptığı görüşmede 6 muhtar planı onayladıklarını belirtti. Böyle olunca meclis üyelerimiz evet oyu kullandı. Ancak Belediye, 1/1000’lik planları duyurup detayları açıklayınca muhtarla kandırıldıklarını söyledi.  Binlerce vatandaş da aynı şekilde karşı çıktı. Belediye, daha önce İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde yapılan 980 itiraz dilekçesi rekorunu, aldığı 10 bin 650 itiraz dilekçesiyle kırdı ve tarihe geçti. Bunun üzerine oyları kilit noktada olan meclis üyelerimiz, bir ay sonra yasal haklarını kullanıp imar planını tekrar oylattı ve bu kez hayır oyu verdi. Bu davranış, belediyeyi halkla ve muhtarlarla birlikte yöneteceğimize bir örnektir” şeklinde konuştu.

ÖZEL; “BENDE SAĞCIYIM”

Özel, Türkiye’de sağcı ve solcu terimlerin yanlış bilindiğine dikkat çekerek, sağcıların Müslüman, solcuların ise Müslüman değil gibi göründüğüne vurgu yaptı. Eğer hakka, adalete, Allah’a inanmanın ve rüşvet almamanın dinin gereği ise kendisinin de bu anlamda sağcı olduğunu belirten Özel, “Bizler CHP olarak, ne şahsınıza ne ailenize ne de mahallenize gerçek olmayan hiçbir şeyi vaat etmek istemiyoruz. CHP’nin içinde bulunduğu dünya görüşü düşük ve orta gelir düzeyine sahip insanları, milli gelirde ve devlet olanaklarında yaptıkları hizmetten hak olarak daha eşit almasını ön gören, bir dünya görüşüdür. Biz sermaye düşmanı değiliz ama biz vatandaşın sermayenin ucuz iş gücü olarak çalıştırılmasına karşıyız. Bu kitlelerin belediye hizmetlerinde daha hakça daha adil, hizmet almasından yana kişileriz. Muhafazarlık dediğiniz şey dine ve inanca istinaden bir şey değil de mevcut sistemin muhafaza etmekse, yani dünyanın en düşük asgari ücretlisinden en yüksek vergiyi almaksa gemiye 1 TL’den, çiftçinin traktörüne ise 5 TL’den mazot koymayı muahafaza etmekse biz bunları muhafaza etmek istemiyoruz. Biz CHP’ye oy versin vermesin, BDP’li, MHP’li, AK Partili ayırmaksızın sadece Allah tarafından yaratıldığı için insanları seven belediye başkanları ile yönetilmesini istiyoruz” dedi.  

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
osman atar - 4 yıl önce
inşallah 2014 de belediye lerimie CHP nin bayrağı dikilecek.
Avatar
osman atar - 4 yıl önce
inşallah 2014 de belediye lerimize CHP nin bayrağı dikilecek.