CBÜ,MAGİAD Ve KOSGEB İşbirliği

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda 2015 Akademik Yılının ikinci döneminde yıllardır yapılan "Girişimcilik" dersi farklı bir formatta yapılıyor.

CBÜ,MAGİAD Ve KOSGEB İşbirliği

Girişimcilik dersinin genellikle uygulama şeklinin teoride kalmasından şikayetçi olan Prof.Dr. Meltem Onay, teori ile uygulamanın bir arada yürütülebileceği düşüncesiyle MAGİAD (Manisa Genç İşadamları Derneği ile bİr araya geldiler. Bu dersin başarılı ile uygulanmasında birlikte hareket edilmesinin öğrenciler açısından da çok yararlı olunacağına karar verdiler. KOSGEB, USİTEM (Üniversite Sanayi İşbirliği Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi) ve ABİGEM (Avrupa İş Geliştirme Merkezi) işbirliği ile de desteklenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" başarıyla devam ediyor. 

Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MAGİAD baş danışmanı Profesör Doktor Sayın Meltem Onay ‘ın , Manisa Genç İş Adamları Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımlarıyla birlikte KOSGEB ‘ in hazırlamış olduğu müfredat üzerinden CBÜ Girişimcilik derslerini ortak üçlü proje kapsamında  vermeye başladı.

Bu proje kapsamında Manisa Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri  kurdukları teşebbüsleri öğrencilerle paylaşmak için her hafta dönüşümlü olarak bir Yönetim Kurulu Üyesinin paylaşımlarını , tecrübelerini ve dersi  vermek üzere yapılacak olan aktarımlarla ilgili bir araya geldi.

Bu projedeki amaç ve hedeflerde öğrencinin daha pratik hayatın kendilerinden ve daha yaşanmışlıklardan tecrübe edilerek , sosyal ve reel hayatın bir parçası olarak yapılan bu derslerin anlanması ve algılanması.

Bir diğer taraftan KOSGEB ‘in belli bir saati doldurmasıyla birlikte öğrencilere verecek olduğu girişimcilik sertifikasıyla birlikte , bir taraftan teorik olan bilgileri verecek olan  Sayın Profesör Meltem Onay‘ın katılması ve pratik bilgide de MAGİAD Yönetim Kurulu Üyelerinin katkılarıyla daha donanımlı öğrenciler yetiştirmek , CBÜ öğrencilerinin diğer Üniversitelerdeki öğrencilerden bir adım öteye taşımak maksadıyla yapılan bir projedir.

Bu proje ile birlikte üniversite  ve şehrin arasındaki köprü vazifesini oluşturan MAGİAD ‘ ın bir adım daha öteye götürmesiyle birlikte  hem öğrencilere sahip çıkması hem de onların geleceğe dair daha donanımlı bir şekilde hazırlanması için katkı da bulunmak.

Bu proje de Profesör Doktor Meltem Onay’ın önemli katkıları söz konusu bu imkanları sağladı. CBÜ kaplarını MAGİAD ‘ a  açtı ve girişimcilik derslerinde de kendi vizyonunun bizlere ne kadar geniş olduğunu yansıttı. Öte yandan defaatle her sektörün farklı müteşebbisleri , farklı sektör gruplarındaki MAGİAD Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte öğrencilere engin ve gelişmiş bir tecrübe kaynağı olacağını MAGİAD Başkanı Sayın İsmail Ömer Özkara dile getirdi.

MAGİAD Başkanı Özkara: "Prof.Dr. Onay ile birlikte başlatmış olduğumuz bu eğitimin içeriği kapsamında, her hafta derneğimizin bütün üyeleri kendi konuları ile ilgili olarak öğrencilere sunumlar yapmaktalar. Öğrencilerin ilgisi bu açıdan çok büyük. Bu çalışma Türkiye'de bir ilk aynı zamanda. Hedefimiz bütün üniversitenin, bütün bölümlerinde  de bu dersi verebilmek. Ülkemizde girişimciliğin ne kadar önemli olduğunun ve gerekli olduğunun hepimiz bilincindeyiz. KOBİ'lerin canlanmasında ve gelişmesinde "girişimcilik" önemli bir adım" şeklinde konuştu.Bu projenin bir pilot çalışma olup Tüm Üniversitelere ve hatta tüm Türkiye ‘ ye örnek olması gerekliliğinden bahsetti. Bu projeyi geliştirip gök’ e de ulaştırmak istiyoruz diyerek altını çizdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.