BUNUN ADI HAZIMSIZLIK!

Şehzadeler Belediyesi tarafından ilçede kurulan 'İkram Çeşmesi' AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisinin arasını açtı. Önceki gün açıklama yaparak "O Proje bizimdi" diyen MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Cemal Kutlar'da AK Parti'den sert tepki geldi. AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç yaptığı açıklama ile MHP'li Kutlar'ın hazımsızlık içinde olduğunu iddia etti ve Şehzadeler belediyesinin Türkiye'ye örnek bir belediye olduğunu savundu.

BUNUN ADI HAZIMSIZLIK!

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Cemal Kutlar’ın Şehzadeler Belediyesi ile ilgili açıklamalarına cevap verdi. Tonguç, “MHP İlçe Başkanı kaybettikleri Şehzadeler Belediyesi ile ilgili hazımsızlığını ortaya koymuştur. Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik, seçim meydanlarında verdiği bütün sözleri yerine getirecek, söz verdiğinin çok üzerinde projeyi hayata geçirecektir” dedi.

İNSAFSIZLIK
Başkan Tonguç, “MHP İlçe Başkanı şunu bilmeli ki; Şehzadeler Belediyesi sıfırdan kurulan bir belediyedir. Resmi olarak kurulalı daha bir yıl bile olmamış, 10 ayın 120 gününde de binası bile olmayan bir belediye olarak hizmet etmiştir. Şehzadeler Belediyesi Başkanımız Ömer Faruk Çelik’in, gecesini gündüzüne katan gayretli çalışmaları ile bugün artık her alanda hizmet verebilen, güçlü, kurumsal bir belediye haline gelmiştir. Sayın ilçe Başkanı açıklamasının bir bölümünde Şehzadeler Belediyesi’nin geçen bir yıl içinde söz verdiği hiçbir projeyi hayata geçirmediği yönünde ifadeler kullanmış. Bu açıklamalar yeni kurulmuş bir belediye için tek kelime ile insafsızlıktır” diye konuştu. 

ALT YAPI TAMAM 

Başkan Tonguç şöyle devam etti: “Herkes şunu iyi bilsin ki, Ömer Faruk Çelik’in başkanlığındaki Şehzadeler Belediyesi zor şartlara rağmen, belde belediyelerinden gelen yaklaşık 5 miyon TL’lik borca rağmen, hiçbir zaman belediyeyi birileri gibi ağlama duvarına çevirmeden birçok projeyi hayata geçirmiş, Şehzadeler’in kaderini değiştirecek birçok projenin de altyapısını oluşturmuştur. Manisa Belediye Başkanlığına seçilen Cengiz Ergün gibi ‘Birkaç yıl hiç kimse benden bir şey beklemesin’ gibi bir cümlesi olmamıştır. İkincisi binanın olmadığı yaklaşık 4 aylık süreyi çıkarırsak geriye 6-7 aylık bir zaman dilimi kalır. 6-7 ayda kuruluşunu tamamlamak tek başına Şehzadeler Belediyesi için başarı olarak yeterlidir. Fakat her şeye rağmen, Büyükşehir Belediyesi’nin her türlü engellemelerine rağmen, çok kısa bir zamanda hizmet binasını hazırlamış, şantiyesini hizmete sunmuştur. Beyaz Masa kurularak Manisalılar’ın Büyükşehir Belediyesi’nde yaşadıkları eziyetlere son verilmiştir. Basın İletişim Merkezi, kurularak Manisalılara en doğru bilgi, aktarılmıştır. İstihdam Masası kurularak, iş arayan ve işçi arayan vatandaşlarımız buluşturulmuş yaklaşık 1000 kardeşimiz iş imkanına kavuşmuştur. Engelliler Koordinasyon Merkezi engelli kardeşlerimizin hizmetine girmiştir. Temizlik hizmetleri bugüne kadar görülmemiş bir hassasiyetle gerçekleştirilerek, şehrimiz pırıl pırıl bir görünüme kavuşturulmuştur. Yıllardır hep ihmal edilen, çocuklarımızın okuduğu okul bahçelerinin düzenlemeleri, camilerin park bahçe bakımları büyük bir gayretle gerçekleştirilmiştir. Tarihi Bedesten Nikah ve Çok Amaçlı Salon projesi hayata geçirilmiş, bedesten de tarih yeniden canlandırılmıştır. Kurumsal kimlik çalışmaları tamamlanmış ve bugün Şehzadeler Belediyesinin kurumsal vizyonu ortaya çıkarılmıştır. Belde ve köyden mahalleye dönüştürülen yerleşim birimlerindeki düzenleme çalışmaları büyük bir hızla devam etmektedir” dedi. 

TOKİ HAYATA GEÇECEK 

Açıklamalarına devam eden Tonguç, “Şehzadeler Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında konferanslar, eğitimler seminerler ve konserlerle şehrin kültür hayatı canlandırılmıştır. Bu yıl ilk defa düzenlediğimiz Ramazan geceleri etkinlikleri ile Ramazan ayının manevi ruhu incitilmeden, halkımızın ramazan ayının güzelliklerini doya doya yaşaması sağlanmıştır. Şehzadeler Belediyesi’nin her gün bir mahallede zengin fakir ayrımı gözetmeksizin kurduğu iftar sofralarında 10 binlerce vatandaşımız lokmasını paylaşmıştır. Yine aşure haftasında 15 bin vatandaşımıza aşure ikramında bulunulmuştur. Belediyemizin teknolojik altyapısı kurulmuş, e-belediye kısa bir sürede hizmete sunulmuş, halkımızın oturduğu yerden belediye hizmeti alması sağlanmıştır. Şehzadeler Belediyesi Hoşgeldin Bebek projesi ile bebeği olan vatandaşlarımızın mutluluğunu paylaşmıştır. Haydi Bayanlar Spora projesi ile kadınlarımıza spor yapma imkanı sunuldu. Bütün bu zorlukların için de amatör spor klüplerimize maddi yardımda bulunan belediyede Şehzadeler Belediyesi’dir. Engelli vatandaşlarımızın iş imkanı sunmak için gerçekleştirilen ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilen projenin uygulaması başarıyla devam etmektedir. Seçimden önce sözünü verdiğimiz, Kiraz Alım Merkezi’nin arsası başkanımızın girişimleri ile Milli Emlak’tan alınmıştır. Çiftçimizin yıllardır umutla beklediği Kiraz Alım Merkezimizin de temeli de bu yıl içinde atılacaktır. Şimdiden Hayırlı olsun. Spil Dağı At Alanı mevki Şehzadeler Belediyesi’ne kazandırılmıştır. Spil Dağı turizm yönünden Şehzadeler ilçemizi uçuracaktır. Bunun mimarı da Ömer Faruk Çelik ve ekibidir. Yine seçimden önce sözü verilen düğün salonu projelerinin yerleri tespit aşamasına gelmiş, bu yıl içinde ihalesi gerçekleştirilecektir. TOKİ ile görüşmeler devam etmektedir. 6 yıldır bu şehre TOKİ’yi sokmadıkları için övünenler bilsinler ki; vatandaşımızın umutla beklediği TOKİ projeleri bu dönemde hayata geçecek, yüksek ev ve kira ücretleri aşağıya inecektir. Bu hafta içinde faaliyete giren, İkram Çeşmesi projeside halkımızdan büyük beğeni almıştır. Bu hizmet sadece bir günlük bir hizmet değil, haftanın 6 günü devam edecek bir hizmettir. Kışın soğuğunda, yazın sıcağında, vatandaşımızı bir nebze mutlu edebiliyorsak, bu AK Partili bir belediye olarak bizlere yeter” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR NE YAPTI?

“Bütün bu işler yapılırken, Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik, MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün gibi, Çeşme’de, Karşıyaka,da tatil yapmamış, düğünde, cenazede, açılışta, hasta ziyaretinde halkımızın içinde olmuştur” diyen Başkan Tonguç, “Sabahın erken vakitlerinde Şehzadeler’in sokağında caddesinde göreve başlamış, gece yarılarına kadar hizmetlerine devam etmiştir. Başkanımızın bu emeği, bu gayretleri Manisalılar tarafından takdirle karşılanmaktadır. Anlaşılan o dur ki, Belediye Başkanımızın Manisalılar’ın gönlünde taht kurması, gece gündüz halkın içinde olması birilerine rahatsız etmiştir. Halkımız ‘Tatil Belediyeciliği, Çeşme Belediyeciliği ile Hizmet Belediyeciliği’ arasındaki farkı bu dönemde görmüştür. Gerek Şehzadeler Belediyemiz gerekse de Yunusemre Belediyemiz yaptıkları hizmetlerle Manisa’da AK Parti Belediyeciliği’nin bütün güzel örneklerini sergilemişlerdir. Bu çalışma azmi artarak devam edecektir. Projelerin açılışlarını soran Cemal Kutlar bizim belediyelerimizin hiçbir açılış yapmadığını söylüyor. Peki bende soruyorum. ‘Büyükşehir Belediyesi son bir yılda hangi yeni hizmeti faaliyete geçirdi? Hangi yeni hizmeti uygulamaya soktu?’ Sakın beceriksizliğiyle bir önceki dönemden bugüne kalan, bir türlü bitmek bilmeyen, işleri yeni hizmet gibi sayma hatasına düşmeyin! Bizim belediyelerimizin büyükşehir engellemelerine rağmen yaptıkları hizmetler ortadadır. Bence Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e laf yetiştireceğine, Çeşme’de Karşıyaka’da keyif çatmaktan Manisa’nın yolunu unutan belediye başkanınıza, Manisalı’nın derdiyle dertlenmesini, hizmet etmesini söyleyin” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Son olarak Başkan Tonguç, “Manisalılara sesleniyorum. Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik, seçim meydanlarında verdiği bütün sözleri yerine getirecek, söz verdiğinin çok üzerinde projeyi hayata geçirecektir. Şehzadeler Belediyesi sadece Manisa’da değil, Türkiye’de örnek gösterilen bir belediye olacaktır” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mert cibali - 3 yıl önce

Biz vatandaş olarak izliyoruz. Şehzadeler başkanımız Ömer Faruk Başkanın ne kadar iyi çalıştığını, halkın arasında olduğunu görüyoruz. Aynı şekilde Cengiz Ergün'ün de hiç sahada olmadığını. Yılbaşında Manisa'da yoğun kar yağışı nedeniyle olağanüstü bir durum varken Sayın Cengiz ERGÜN'ü Manisa'da tek kare fotoğrafta göremedik.


Avatar
Mesut Batur - 3 yıl önce

Bunlar basit siyasi nutuklar.Biz yaptık siz yapmadınız yattınız,çeşme yaptık,aşure dağıttık,gece gündüz çalıştık vs.Bunlar övünülecek şeyler değil ki yapacaksınız tabii bunun için seçildiniz.Saf insanları zaten yapmanız gereken işleri yaptığınızı anlatarak kandırmayın,bunlar dünyada her belediyenin yapması gereken ve yaptığı işler.Kolay gelsin.


Avatar
aslan kurtaran - 3 yıl önce

Cengiz Ergün büyükşehir belediye başkanı Kar yağışlarında cengiz bey Çeşmede idi. Ancak Kırsal kalkınma müdürü kendisini temsilen o katıldı çalışmalara biliyorsunuz. Fotograflardan hatırlarsınız.Halen cengiz Ergün ü suçluyorsunuz.o heryere gidemez ki. Karda yürüyemezki kumsal varken sayın mert cibali kardeşim.


Avatar
ramazan ERDOGDU - 3 yıl önce

Tonguç başkan başkanına sahip çıkmış. helal olsun birlik ve beraberlik bu olsa gerek. Cengiz Ergün e oy attım attırdım ama içimden hep bu çocuklara oy at hissi vardı. ömrüm olursa bu seçimlerde sonuna kadar arkanızda olacağım. Doğru insanlarsınız.