BAŞKANLARDAN KANDİL MESAJI!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Berat Kandili olması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Ergün, “Berat Kandili, Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir” dedi.

BAŞKANLARDAN KANDİL MESAJI!

Üç aylara girilmesiyle idrak edilmeye başlanan bu tür mübarek gün ve gecelerin, toplumda birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğun şekilde yaşanmasını sağlayan, bereket yüklü zamanlar olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, başkalarının hak ve hukukuna riayetin temel dini devlerimizden olduğunu, harama el uzatmanın, kul hakkı ihlalinin bizi ilahi mağfiretten uzaklaştıracağını ifade etti. Bu mübarek gecenin daha da anlam kazanabilmesi için her türlü düşmanlık, dargınlık ve küskünlüğün sona ermesi ve dostluk elinin uzatılması gerektiğini ifade eden Başkan Ergün, “Ramazan ayının müjdecisi olan bu mübarek gecede, 

Soma’daki maden şehitlerimizi de dualarımızda unutmayalım. Etrafımıza kin ve nefret yerine, sevgi ve barış tohumları ekelim. Yalan, gıybet ve iftira gibi bizi birbirimize düşman eden kötülüklerden uzak duralım” dedi.

Dostluk ve iyilik anlayışı hakim olsun

Berat Kandili’nin Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Ergün, “Toplumumuzda mukaddes gün ve gecelere büyük önem verilmektedir. Yoksulları gözetme, yardıma muhtaçlara el uzatma ve paylaşım bu mübarek aylarda ve gecelerde daha da ayrı bir önem kazanmaktadır. Bu düşüncelerimizle ve hislerimizle, dostluğun, 

iyiliğin ve anlayışın hakim olması, Türk İslam coğrafyasının esenliğe kavuşturulmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, Türk İslam alemine Berat Kandilinin hayırlara vesile olmasını dilerim” diye konuştu.

ŞEHZADELER BELEDİYE BAŞKANI ÖMER FARUK ÇELİK'İN KANDİL MESAJI

Berat Kandili manevi yönden büyük ve kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu vurgulayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ''Yaradanın affına sığınmak, bağışlanmak için fırsatlar sunan Berat Kandili aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır” dedi.

Bu tür mübarek gecelerin kültürümüzde büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Çelik “Kandil gecelerinin, kültür ve medeniyet ile gelenek ve göreneklerimiz içinde özel ve anlamlı bir yere sahip olduğunu belirten Çelik ''Tefekkür ve şükür vesilesi olan kandiller, hepimiz için ruhani bir arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkânı sağlayan gecelerdir. İnsanımızın anlam ve gönül dünyasına ışık tutan Berat Kandili de tıpkı diğer kandil geceleri gibi toplumumuz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Yaradanın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için fırsat sunan Berat Kandili, aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır. İnanıyorum ki, bu özel gece dolayısıyla, tüm vatandaşlarımız vicdani bir muhasebe yapacak, dargınlıkları ve küskünlükleri unutacak, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcayacaktır. Aynı zamanda bu mübarek gecede Soma faciasında yaşamlarını kaybeden 301 Şehidimiz, geride kalan yetimlerimiz ve ailelerini de dualarda anmak ümidi ile Berat kandilinin tüm insanlığa güzellikler getirmesini dilerim” dedi.

YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇERÇİ'NİN KANDİL MESAJI

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Çerçi;"Bu geceyi; özümüze dönme ve kendimizi sorgulama, geçici olanla kalıcı olanı fark etme, kalp gözümüzü açma fırsat olarak değerlendirerek idrak edeceğimize inanıyorum" dedi.

Başkan Çerçi yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;"Ramazan’ın müjdecisi Berat Kandili’ni idrak etmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu geceyi; özümüze dönme ve kendimizi sorgulama, geçici olanla kalıcı olanı fark etme, kalp gözümüzü açma fırsat olarak değerlendirerek idrak edeceğimize inanıyorum. Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamalı, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi yeniden düşünmeli, dua, azim ve kararlılıkla geleceği inşa etmeye çalışmalıyız. Berat Kandili’nin sadece ferdi ve ailevi mutluluğumuzu için değil, toplumsal hayatımızı, barış, huzur, dayanışma ve kardeşliğimiz için vesile olmasını diliyor; aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin kandilini tebrik ediyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.