BAŞKANLAR'DAN DOBRA DOBRA!

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine kısa bir süre kaldı. Seçime katılacak partiler ve adaylar son düzlüğe girdi. Manisa'da parti sıralaması nasıl olacak? Hangi Parti'den kaç Milletvekili Ankara'da Manisa'yı temsil edecek? Merak edilen soruları AK Parti, CHP ve MHP Manisa İl Başkanlarına sorduk.

BAŞKANLAR'DAN DOBRA DOBRA!

ÖZEL HABER: BÜŞRA GÜRBÜZ

7 Haziran Genel seçimlerine son bir hafta kala AK Parti, CHP ve MHP Manisa İl Başkanları durum değerlendirmesi yaptı. Üç Partinin İl Başkanı da Manisa'da kendi partilerinin birinci olacağı öngörüsünde. AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan 'Kendimizle yarışıyoruz' derken, CHP İl Başkanı Mustafa Ada, Cumhurbaşkanı'nın Manisa programını hatırlatarak 'AK Parti iktidardan gittiğinin farkında ve bu nedenle Cumhurbaşkanı bir Parti Lideri gibi meydanlara çıkıp AK Parti'ye oy istiyor. CHP Türkiye'de de Manisa'da da birinci parti olacak' dedi. MHP İl Başkanı Tanju Balatlı'ysa çalışmalara son güne kadar devam ettiklerini belirterek 'Manisa'da 1. parti MHP'dir' diye konuştu.

"OY ORANIMIZ BEKLEDİĞİMİZİN ÜZERİNDE"

AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, oy oranlarının beklentilerinin üzerinde olduğunu söyledi. Gürcan; "Manisa'da AK Parti'nin durumu 2002'den beri olduğu gibi, seçimin sonlarına doğru son haftaya gelindiğinde daha akılcı düşüncelerin devreye girdiği bir şekilde sonlara doğru yükselen bir trenddedir. Bizim beklentilerimizin üzerinde bir yükseliş söz konusu.AK Parti'nin Manisa'da da Türkiye'de de birinci parti olması konusunda hiçbir tereddütümüz yoktur. AK Parti 5'i mi arıyor 6'yı mı arıyor bunun tartışması bunun gayreti içerisindedir. Milletvekillerimizin hepsi de sahadadır bu konuda da hiç bir sıkıntımız yok. Sahada çok kuvvetli bir çalışmamız var ve çok gzel yansımalar almaktayız. Biz bunların sandığa da yansıyacağına inanıyoruz. Beklediğimizin üzerinde oylar tahmin ediyoruz. İnsanlar yerel seçimlerle genel seçimleri birbirine karıştırıyor. Genel seçimin havası dah farklı olur adaylar daha geri plana düşer ve adaylardan ziyade partilerin oyları ön plana çıkar. Biz geçmişte yüzde 47 oy almış bir partiyiz ve biz bu oy oranının üstü için çalışmalar yapıyoruz.  Bu da bizim kendimizle yarıştığımızı gösteriyor. Kamu oyunda algı yaratmaya çalışanların g,ç birinin algısına kapıldığımız yok bizim de yaptığımız alan çalışmaları var. Yaptığımız çalışmalar da bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" dedi. 

"HDP BİZİM TARTIŞMA KONUMUZ DEĞİL"

Bu yıl ilk defa parti olarak seçime katılan Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin Barajı aşıp aşamayacağı da merak edilen diğer sorular arasında AK Parti İl Başkanı Gürcan, bu soruya 'Bizim tartışma konumuz değil' diyerek yanıt verdi. Gürcan; "HDP'nin Türkiye genelinde barajı geçip geçemeyeceğiyle ilgili çeşitli anketler var. Ben de o kadarını biliyorum. Barajı geçer geçmez bu bizim tartışma konumuz değildir. 7 Haziran'da göreceğiz. O geçecek mi bu bunu yapacak mı değil de bu memleket için ne yapılabilir bunlara bakmak lazım yoksa HDP'nin barajı geçip geçemeyeceği bizim tartışma konumuz değil" şeklinde konuştu. 

"4 HAZİRAN İÇİN KENDİ ÇAPIMIZDA HAZIRLIK YAPIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Haziran'daki Manisa Programıyla ilgili de kendi içlerinde çeşitli hazırıklar yaptıklarını belirten Gürcan; "Cumhurbaşkanımız bizim partimizin de kurucusudur. Partimizin eski Genel Başkanıdır. Bizim partililerimizin de gönlünde taht kurduğu bir insandır. Kendisi geldiğinde de zaten Manisalılar gerekli karşılığı sevgi selini ona verecektir. Çalışmaları Valilik ve Belediyeler yapıyor biz de kendi çapımızda Ona ve Manisa'ya layık bir şekilde gerekli çalışmaları yapıyoruz" dedi. 

"BİRİNCİ PARTİ CHP"

CHP Manisa İl Başkanı Mustafa Ada'ysa Türkiye'de de Manisa'da da 1. Partinin CHP olacağını söyledi. Ada; "7 Haziran seçimlerinde CHP Manisa'da 1. Parti olarak çıkacaktır. Biz diğer partilerden ayrı olarak adaylarımızı ön seçimle belirledik.  Adaylarımız ve teşkilatımız alanlara çıkarak hep birlikte çalışmalar gerçekleştirdi. 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası İktidara gelindiğinde neler yapılacağını en iyi anlatan CHP oldu. Bu bizim için büyük bir avantaj oldu. Açıklanan seçim bildirgemizle de vaadlerimiz tüm Türk halkına sunuldu. Köylerde, kasabalarda, mahallelerfde artık insanlar din bayramlarda emekliliere verilecek iki ikramiyenin umuduyla yaşıyorlar. Sefalet ücreti olarak nitelendirilen asgari ücretle çalışan insanlar 1500TL asgari ücretin umuduyla 7 Haziran'a yaklaşıyorlar. Bunun dışında taşeronda kölelik düzeyinde çalışan insanlar kadrolu olarak işe alınacakları tarih olan 7 Haziran sonrasını düşünüyorlar. Bunlar seçmenin CHP'ye yöneldiğinin en iyi göstergeleri. CHP Türkiye'de olduğu gibi Manisa'da da 1. Parti olarak seçimlerden çıkacaktır" diye konuştu.  

"HDP BARAJI AŞAR"

HDP'nin barajı aşıp aşamayacağı sorusunaysa farklı bir cevap veren Ada; "HDP'nin Manisa'da durumu ne olur bilemem ama Türkiye'de barajı geçecekleri düşüncesindeyim" şeklinde konuştu.
  
Konuşmasının devamında iktidar partisini sert eleştiren Ada; "İnsanlara 7 Haziran'dan sonra zulmedemeyeceklerini, insanların kendilerinden uzaklaştıklarını çok iyi görüyorlar. Bunu da her fırsatta yansıtıyorlar. Özellikle Başbakan Davutoğlu Manisa'ya geldiğinde İl Başkanının çok talihsiz bir açıklaması vardı dosta güven, düşmana göz dağı verdik şeklinde. Düşman diye nitelendirdiğiniz insanlar, size oy vermeyen insanlar mı? Siyasette böyle bir söylemi kabul etmemiz mümkün değildir" dedi. 

"CUMHURBAŞKANI'NIN MEYDANLARA ÇIKMASI REZİLLİKTİR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Haziran Manisa Programını hatırlatan CHP İl Başkanı Mustafa Ada, Cumhurbaşkanının AK Parti'ye oy verilmesi için çığırtkanlık yaptığını ileri sürerek, 'Bu büyük bir rezilliktir' ifadelerini kullandı. 
Ada; "AK Parti iktidardan gittiğini çok iyi biliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da acaba bunu önleyebilir miyim? Bunu engelleyebilir miyim? düşüncesiyle tıpkı bir parti lideri gibi AK Parti'ye oy verilmesi için çığırtkanlık yapıyor. İnsanları diğer Partilere oy vermemeleri konusunda yanıtmaya çalışıyor. Bu Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemeiş bir rezalettir.  Bu büyük bir rezilliktir. Bir Cumhur Başkanının bir parti lideri gibi meydan meydan dolaşıp AK Parti'ye oy istemesi ve diğer partilere oy verilmemesini istemesi demokrasiyle yönetilen dünyanın hiçbir ülkesinde kabul edilebilir birşey değildir" dedi. 

"MANİSA'DA 1. PARTİ MHP"

Son güne kadar çalışmalara devam eden MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı'ysa Manisa'da 1. Parti'nin MHP olduğunu ifade etti. Balatlı; "Manisa'da birinci parti MHP olacak. Manisa'nın 17 ilçesine de gidiyoruz. çaçışmalarımız son hızıyla devam ediyor. sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmıyoruz. 7 Haziran genel seçimlerinde MHP Manisa'da birinci parti olacak" dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.