Başbakan Davutoğlu Manisa'da Konuştu!

Manisa'da yapımı tamamlanan maddi değeri 111 milyon TL olan 26 farklı toplam 28 eserin açılışı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törende yapıldı. 


BAŞBAKAN DAVUTOĞLU MANİSA'DA
İlgili Galeriye Git
Başbakan Davutoğlu törende muhalefet partilerine, terör örgütlerine ve dünyaya 'Terör bitecek' mesajı verdi. Konuşmasında CHP'yi hedef alan Davutoğlu, ana muhalefetin tutumunun terör örgütlerinden yana olduğunu savundu. 

Manisa ve ilçelerinde devlet tarafından yapılan ve yapımı tamamlanan eserler Muradiye Spor Kompeksinde yapılan törenle hizmete açıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun katıldığı açılış törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İç İşleri Bakanı Afkan Ala, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Eski Başkanı, eski bakan ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Manisa Milletvekilleri, eski bakan ve vekiller, Vali Erdoğan Bektaş, ilçe belediye başkanları partililer ve vatandaşlar katıldı. 
BU BAĞ BİZİM 
Törenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ terör olaylarına dikkat çekti ve Türkiye'nin bunlara teslim olmayacağını ifade etti. Özdağ, "Biz yol üstünde bir bağız ve herkes bir üzüm kopartmak istiyor. Ancak herkes bilsin ki bu bağın sahibi Türklerdir" dedi. 
MANİSA YATIRIMA DOYUYOR 
Vali Erdoğan Bektaş'da Manisa'nın yatırımlar için gereken desteği aldığını ifade etti. Vali Bektaş, "İlimizde yapımı tamamlanan değeri 100 milyon TL'nün üzerinde olan 28 adet tesisin açılışı yapılıyor. Bunun yanında şehrimizde bir çok yatırım devam ediyor. Manisa'yı İzmir'e daha da yakınlaştıracak Sabuncubeli tüneli, İstanbul yolu, Ankara Yolu, Hızlı tren projeleri, Şehir hastanesi, Çanakkale İzmir otoyolu, 700 yataklı ruh sağlığı hastalıkları hastanemiz devam ediyor. Manisa bu devasa yatırımlardan dolayı hükümetimize şükran borçluyuz. Manisa bir sanayi kenti. Sanayi potansiyelinin yanında aynı zamanda bir tarım kentiyiz. Üzüm, kiraz, beyaz et gibi konularda ülkemizde önemli bir yer kaplıyoruz. Gediz ovasında 86 bin hektarlık alanda açık sulama sistemini kapalı devre sisteme dönüştürmek istiyoruz. burada amaç çağdaş sulama sistemine geçiş yapmaktır. Bunun için özel sektör elini kullanacağız. Yine Çandarlı limanından yararlanmak üzere Soma OSB'yi büyütmek istiyoruz. Bu iki proje için destek istiyoruz. Yine turizm hamlelerimiz var. Bunları da hayata geçirmek istiyoruz" 
GELECEĞE GÜVENLE 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'da Türk geçlerinin ecdadından aldığı güç ve azimle geleceğe güvenle yürüdüğünü ifade etti. Bakan Kılıç, "Biz bakanlık olarak bu büyük eseri Manisa'ya kazandırmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan kalkınma hamlesi büyüyerek devam ediyor. Gençlerimiz için çok önemli atılımlar yapıyoruz. Bu spor salonunun maliyeti 35 milyon TL'dir. Manisa bugün toplamda 100 milyonu aşkın bir yatırıma kavuşuyor. Bu yatırımlar geçmişte hayal olan yatırımlardı. Biz bakanlık olarak ilçelerimizde de bir çok sahalar inşa ediyoruz. Kredi Yurtlar Kurumu inşaatlarımız da devam ediyor. Türkiye gençliği ecdadından aldığı güç ve feyizle ülkemizi 2023'e taşımaya hazırdır"
1,5 YILDA 4 KEZ  
Başbakan Ahmet Davutoğlu'da 1,5 yıl içinde Manisa'ya 4. kez geldiğini ve her gelişinde de müödeler getirdiğini söyledi. Davutoğlu, "Ben Manisa'ya teşekkür etmeye geldim. 1 Kasımda partimize 5 vekil verdiniz. Onların her biri gece gündüz Manisa'nın ve Türkiye'nin hizmetinde olacaklar. Biz Manisa'dan uzak kalmayız gelince de hayırlı müjdelerle geliriz. Bugün 105 milyon 279 bin TL değerindeki yatırımların hizmetini açıyoruz. Gölet ve sulamalarından gözetleme kulelerine kadar 26 farklı yatırımı Manisa'ya kazandırıyoruz. 31 Ocakta Manisa'ya geldiğimde eski köhne bir spor salonunda kongre yapmıştık. O zaman size söz vermiştik işte bugün o sözümüzü tutuyoruz. Bizim için ülkemizin her köşesine hizmet mukaddestir. Bizim siyasette bulunuşumuz millete hizmet içindir" dedi. 
KİMSE DİZ ÇÖKTÜREMEZ 
Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini, etrafının ateş çemberinde olduğunu ancak bunlar yaşanırken muhalfetinde meydana gelen terör olaylarını destekleyici tutumlar sergilediğini belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasında ana muhalefeti hedef aldı. CHP'ye "Sizkimden yanasınız?" diye soran Davutoğlu, "Türkiye hedeflerinden hiç sapmadan büyümeye devam ediyor. Bu büyümeden rahatsız olanlar ülkemizdeki güven ve istikrar ortamını hedef alıyor. İdeoloji bakımından birbirileriyle çatışan örgütler bugün aynı noktada birbirine kenetlendi bize saldırıyor. Onlara karşı dimdik duruyoruz ve bu ülkenin sahipsiz olmadığını gösteriyoruz. Bu dönemde kanlı terör saldırıları oldu. Biz sorumluluğumuzu yerine getirdik ve terörün bizi esir almasına izin vermeyiz dedik. Kim gelirse gelsin bu ülkeyi kendi güdümüne esir edemeyecek. Bugün çok yönlü bir terör dalgasına karşı mücadele ediyoruz. Terör çok can aldı. Kitleleri hedef alarak zarar vermeye çalışıyoruz. Kimse Türkiye'ye asla diz çöktüremeyecek. 23 Temmuz günü bu örgütlere karşı mücadele talimatı verdik ve açık bir hedef gösterdik. Bu ülkenin her bir köşesi teröristlerden temizleninceye kadar bir an bile durmayacağız. Bizim sabrımızı ve kararlığımızı test etmeye kalkanlar görsün ki biz bu ülkeyi korumaya kararlıyız. Milletimizle kucaklaşmak adına ülkemizin her köşesine gidiyorum. Doğu ve Güneydoğuya gittim. Verdiğimiz mücadelenin insanlarımızın geleceğe olan inancını arttırdığını söylemek istiyorum. Silopi yanarken biz oradaydık, Van'da Bingöl'deydik şimdi de Manisadayız. Ülkemizin her köşesine gideceğiz. Bu kardeşliği yapacağız. Biz bu memleketin çimentosuyuz. Temel direkleriyiz ve her köşede varız. Ülkemiz böyle zor durumdayken bazı aymazlar bize destek vermiyor. Aksine terörün işine yarayacak kanı yüzünü örtbas edecek tutumlar sergiliyorlar. Çevremizde bir ateş çemberi var. Biz içerde terörle mücadele halindeyiz Ancak maalesef muhalefet bu gerçeği görmek istemiyor. İçerde ve dışarıda biz 4 koldan mücadele verirken onlar bize destek değil köstek oluyor. Maksatlı bir şekilde üretilen bazı saçmalıklara ana muhalefet tarafından çanak tutuyorlar. Onların görevinin ne olduğunu soruyorum ve bu soruya cevap istiyorum. Siyasetiniz teröristlere mi hizmet ediyor yoksa milletimize mi? Siz terörislerin yanında mısınız yoksa milletimizin yanında mısınız? dedi. 
Terörle mücadelede şehit olan kişilerin ailelerini kendi aileleri gibi sahipleneceklerini söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Onların hiç birinin muhtaç ve mağdur olmasına izin vermeyeceğiz. Biz korkmadık, korkmuyoruz ve korkmayacağız. Dik durduk dik duruyoruz ve dik duracağız. Bu ülkenin insanları teröre inat birlik ve beraberlik içinde geleceğe yürüyeceğini söylüyor ama CHP ne yapıyor? Diğer partiler ne yapıyor? Onlar ülkesini dünyaya şikayet etmekle meşgul" dedi. 
CHP Liderinin Genel Başkanlığı sırasında kendisine bir yenilgi kariyeri yaptığını söyleyen Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'nun hükümetimiz ve seçilmiş Cumhurbaşkanımızı eleytirmeye hakkı yok. Bizim borcumuz sizedir. Biz başka kimseye hesap vermeyiz. Kılıçdaroğlu millet sana yüz vermedi. Millet uzlaşın dedi kaçtın, anayasa yapın diyor yine kaçıyorsun. Dokunulmazlık diyorsun gel diyoruz yine yan yollara sapıyorsun. Bu ülke için hiç mi bir hayalin yok? Sen olmasan da biz mücadelemizi sürdüreceğiz ve Türkiye'yi terörden temizleyeceğiz. Teröristlerin taziye çadırlarına gidenler, ülkeye düşmanlık edenlere destek çıkanlar asla iflah olmayacak. Onlar millet eliyle bu sahneden silinip gidecek. Artık milletim bu insanlara karşı sesini yükseltiyor. Terör örgütünün maşası olan vekillere güneydoğuda milletim hesap soruyor. Bazıları nevruzu kullanmak istedi ancak milletimiz bunlara itibar etmedi. Buradan söylüyorum düşün bu milletin yakasından. Biz tek bir yüreğiz, tek bileğiz, tek bayrak, tek milletiz. Yaşanan her saldırı sonrasında hükümeti yıpratmaya çalışanları asla unutmayacağız. Hele ki askerimize polisimize atılan iftiraları asla affetmeyeceğiz. Bu millet istiklalini kolay elde etmedi bu millet hiç bir zaman esaret yaşamadı. Bu kirli oyanlara izin vermeyiz. 7 düvele teslim olmamış bir milletin iradesini dünyanın bütün terör örgütleri birleşse teslim alamaz. Son 14 yıllık kazanımların yok edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Türkiye bu karanlık oyunları yenecek, kardeşlikle demokrasiyle tüm zorlukları aşacak. Bu millete yanlış yapanlar bedelini ödeyecekler. Ülke millet ve devlet olarak kararlı bir mücadele yürütürken bazı vekillerin söylemleri hepimizi yaralıyor. Dokunulmazlıkların teröre destek kılıfı olmasını kabul edemeyiz. Hazırlanan fezlekeleri gündeme almak istedik. İşte bizde modri meydan dedik. Bizim fezlekeleri yargıya taşıma teklifimiz siyasetçiyle terör destekçisini birbirinden ayırmak için yapılmıştır. Tüm partilere çağrıda bulunuyorum gelin teröre destek verenlerin dokunulmazlık zırhını kaldıralım. Herkes yargı önünde hesap verecek. O dokunulmazlıklar kalkacak" 
O CANİ HESAP VERECEK 
Son günlerde istismar olayları sonrasında gündeme gelen Ensar Vakfıyla da ilgili konuşan Başbakan Davutoğlu, "Karaman'da yaşanan olay gündemde. Çocuklarımıza yönelik istismara karşı bu caninin hak ettiği ceza kanunda yok. Ancak o caninin ceza alması için biz konunun takipçisi olacağız. Biz her bir çocukta kendi evladımızı görürüz. Hiç bir çocuğun bir sapığın elinde mağdur edilmesine izin vermeyiz. O şahıs bir daha gün yüzü görmeyecek. Bu istismarı ile alakalı partiler oy birliğiyle araştırma komisyonu kuruldu. Vicdanlarımızı yaralayan bu konularla ilgili aydınlatılmamış tek bir nokta bile kalmayacak. Bu olayı yapana ben insan bile diyemem. Kim bir çocuğa elini uzatırsa o insanlığın en aşağılık mahlukudur. Onunla ilgili ne gerekiyorsa yapılacak. Kimsenin şüphesi olmasın. Kendi kızımı ve oğlumuzu başkasının çocuğundan ayırırsak bu gözler bize haram olsun. Her bir çocuğa aynı aşkla bakıyoruz. Bir sapık üzerinden içerde ve dışarda siyasi rant elde etmek istenyenler var. Derdi insan yetiştirmek olan bir vakfı da karalamak insanlığa sığmaz. Gecesini gündüzüne katarak insana adayanlarla derdiniz ne? Başka hesaplarla vakıf kültürüne yapılan saygısızlığa müsaade edemeyiz. Biz Ensar vakfının insanlığa hizmet ettiğine şahidiz. Öyle konular var ki siyasetin ötesindedir. Bu konu da öyledir. o cani cezasını çekecek. Kimse şüphe etmesin" dedi.
SÖZ VERDİK VE YAPTIK
Başbakan Davutoğlu, 1 Kasım öncesinde verdikleri sözleri 3 ay gibi kısa bir sürede yerine getirdiklerini ve vaatlerininde yüzde 655 oranında gerçekleştirdiklerini belirterek, "Biz ne söz verdiysek yüzde 100 oranında yerine getirdik. Asgari ücretten, emeklilere zam oranına, öğretmen atamalarına kadar hepsini yaptık. Şimdi de taşeron işçileri kadroya alıyoruz. O meseleyi çözmek de bize nasip oldu. Asıl işlerde çalışanları kamuya alıyoruz. Yardımcı işlerde çalışanları da kadroya alacağız dedik ve yapıyoruz. Biz bazıları gibi seçim kazanmak için bol keseden atmıyoruz" dedi.  
YENİ ANAYASA HAZİRAN'DA
"Milletimize yeni anayasa vaadimizi de yerine getireceğiz" diyen Davutoğlu, 12 Eylül anayasasını çöplüğe atacağız. Mecliste anayasa komisyonu kurduk. CHP yine sorumluluk almaktan kaçtı ve komisyonun dağılmasına sebep oldu. CHP'nin siyasetinde kaçak güreşmek var. Biz parti olarak yeni anayasa yapmak için çalışmaya devam ediyoruz. Biz bunun gereğini yapacağız. Çalışmalarımızı hızlandırdık. Milletimizin yeni anayasa beklentisini karşılamaya yönelik olarak her türlü planlamayı yaptık. Önümüzdeki haftadan itibaren bir yazım heyeti faaliyetlerimize başlayacak. Önümüzdeki 1 veya 2 ay içinde bu çalışmalar tamamlanacak ve Nisan ayında yeni anayasayı meclise getirmeyi amaçlıyoruz. İnsan hak ve özgürlüklerini ön planda tutan ve siyasal sistem olarak başkanlığı benimseyen bir adımı kararlılıkla atacağız. Mayıs yada Haziran gibi meclisten de vizeyi alarak yeni anayasa için milletimize gideceğiz. Bu konuda duruşumuz net ve açıktır" 
SABUNCUBELİ 2017'DE 
Ak Parti iktidarında Manisa 14 yılda milyarlarca liralık yatarım yapıldığını belirten Davutoğlu, "Şimdi de Manisa'ya bin 966 konut yapıyoruz. 300 yataklı Soma Devlet Hastanesinin yapıyım devam ediyor. 560 Yataklı Şehir Hastanesi ve 400 Yataklı Merkez Efendi Hastanesinin yapımı başlandı. Sabuncubeli tünelini en kısa sürede tamamlayacağız. Manisa İzmir arasının 15 dakikaya indireceğiz. Bu proje en geç 2017 sonunda hizmete açılacak ve ben açılışa geleceğim" dedi. 
Davutoğlu konuşmasının ardından yapımı tamamlanan açılışların kurdelesini kesti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gazi - 2 yıl önce
Siz gelmeden önce terör zaten bitmişti, siz yeşerttiniz.
Avatar
ergun1071 - 2 yıl önce
pollyannayı dağa kaldırmışlar.......gerisini biliyorsunuz zaten....azıcık beyninde gri maddesi olanlar taşnak terör örgütü devamı asalanının bitip pkk nın ve tunceli menşeeli ermeni terör örgüttü taşnağın devamı dhkpc olduğunu bilir.....bu toprakraklarda terör eskiden beri var.....önemli olan teröre ne tavır takındığınız....chp gibi tavşana kaç tazıya tut diyenler terörü yeşertiyor....EVET CHP İŞGAL ALTINDADIR....ATATÜRK SAĞ OLSAYDI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN CENAZELELERİNİN BAŞINDA AĞLAYAN CHP MİLLETVEKİLLLERİNİ KOVARDI....
Misafir Avatar
ergun1071 - 2 yıl önce @ergun1071
çözüm önerinizi merak ediyorum.
Misafir Avatar
manisalı - 2 yıl önce @ergun1071
sen takmışsın kafaya tek bir şeye ama terör tek taraflı değil sen pkk- dhkpc öğrenmişsin onları biliyorsun yazıyorsun işidi- hizbullahı neden yazmıyor eleştirmiyorsun terörün topunun Allah cezasını versin Haburda teroristleri davul zurnayla karşılamadılar mı kürt şanatçı şivan perver le şarkı söyleyip elele durmadılarmı bunlarıda eleştir
Avatar
misafir - 2 yıl önce
SEÇİM MEYDANLARINDA MUHALEFETE SİVASTAN ÖTEYE GİDEMEZLER DİYEREK MUHALEFETİ ELEŞTİREN İKTİDAR PARTİSİNİN KENDİ BAKANLARI GÜNEYDOGU BÖLGESİNE GİTMEK İSTEMİYORLAR BU ŞEHİRLERDE BULUNAN KENDİ PARTİ BİNALARINININ ÖNÜNDE ZIRHLI ARACLARLA BİNALARI KORUNUYOR