AVUKATLAR ARA BULACAK

Manisa Arabulucular Derneği ilk Genel Kurulu Toplantısını Teras 2’de gerçekleştirdi. Toplantıda Manisa Arabulucular Derneği adına konuşan Başkan Av. Mehmet Başoğlu; “En kötü sulh, en iyi davadan daha iyidir.” dedi.

AVUKATLAR ARA BULACAK

Dernek İlk Genel Kurulu toplantısına katılım için duyduğu memnuniyeti dile getiren Mehmet Başoğlu, kendileri için her şeyden önce Sulh geldiğini söyledi. Başoğlu; “Derneğimiz, Hukuk uyuşmazlıklarında Arabuluculuk faaliyetlerinin tanıtılması, uygulanmasının yaygınlaştırılması, üyeler arasında fikir ve eylem birliği ile iletişim ve yardımlaşmayı sağlamak, araştırıma ve çalışmalar yapmak amacıyla 07.04.2015 tarihinde dernekleşerek mesleki örgütlenmede ilk adımını atmıştır. Özel Hukuk uyuşmazlıklarında alternatif çözüm yolu olan arabuluculuk kurumu 2012 yılında yasalaşarak hukuk sistemimizde yerini almıştır. ABD, İngiltere ve birçok batı ülkesinde özel hukuk uyuşmazlıklarının %70'lere varan kısmı bu yöntemle çözüme kavuşmaktadır.” dedi. 

“ARABULUCULUK YENİ SORUNLAR DOĞURMAZ” 

“Arabuluculuk, tarafların içinde bulundukları uyuşmazlığı mahkemeye başvurmadan önce veya mahkeme sırasında tarafsız, bağımsız ve eğitimli bir üçüncü kişi yardımı ile çözülmesi yöntemidir.” diyerek konuşmalarını sürdüren Başoğlu şöyle devam etti; “Arabulucu, Sistematik teknikler uygulayarak, görüşmek ve müzakerelerde bulunmak amacıyla hıra Harı bir araya getiren, onların birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini sağlamak için aralarında iletişim sürecinin kurulmasını gerçekleştiren, uzmanlık eğitimi alınış olan Mesleğinde on az 5 yıllık tecrübeye sahip Hukuk Fakültesi mezunu tarafsız ve bağımsız üçüncü kişidir. Arabuluculuk; Taraflar arasındaki ticari ilişkilerin korunmasını ve devamını sağlar. Daha çabuk çözüme kavuşur. Maliyet ve masraflar azalır. Gizlilik muhafaza edilir. Kontrol sizde olur. Her iki tarafın da kazandığı ve sonuçtan memnun olduğu bir yöntemdir. Psikolojik ve sosyolojik riski azdır. Yeni sorunlar doğurmaz. Davanın değil anlaşmanın tarafı olursunuz. En kötü sulh, en iyi davadan daha iyidir.” 

 

MANİSA ARABULUCULAR DERNEĞİ 05.10.2015 TARİHLİ 

GENEL KURUL SONUCU YÖNETİM VE DENETİM KURULU LİSTESİ 

 

YÖNETİM KURULU - ASİL 

 

1-AV.MEHMET BAŞOĞLU - BAŞKAN 

2-AV.AHMET SOFUOĞLU - BŞK YRD. 

3-AV.EBRU NOMER - GENEL SEKRETER 

4-AV.TENZİLE BAYRAK ERGUN-SAYMAN 

5-AV.ŞEYDA SÖZEN TATLICIOĞLU 

6-AV.OLCAY EFENDİOĞULLARI 

7-AV.ÖMER LALE 

 

YÖNETİM KURULU-YEDEK 

 

1-AV.MELEK KIYKIM GÜLTEN 

2-AV.TOLGA ÇAMKIRAN 

3-AV.HİLMİ İNNE 

4-AV.ÜMİT RONA 

5-AV.JÜLİDE KIYAK ANIK 

6-AV.AYTEN BURKAN 

7-AV.EBRU KİLİMCİOĞLU 

 

DENETİM KURULU - ASİL 

 

1-AV.SERACETTİN GÜLTEN 

2-AV.AYSEL RONA 

3-AV.TALAT ÖZAT 

 

DENETİM KURULU - YEDEK 

 

1-AV.HALİT MORALIOĞLU 

2-AV.SEMİH ALTAY 

3-AV.BESİM YÜCEL


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.