AK PARTİLİ YURTTAŞ; “NEFRETLE KINIYORUM”

Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, yalan yanlış ve kurmaca senaryolarla AK Partili vekil ve bakanlara saldırıların organize edildiğini açıkladı. Yurttaş, “Bu çirkin saldırılarla huzurumuzu bozmak isteyenler; milletimizin sağduyusu ve dirayeti karşısında hezimete uğrayacaklardır.” dedi.

AK PARTİLİ YURTTAŞ; “NEFRETLE KINIYORUM”

Ak Parti Manisa Milletvekili Dr.Muzaffer Yurttaş,  “Aziz Milletimiz!” diye başladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının  bundan 12 sene evvel Bismillah diye çıktığı bu yolculuk hiç de kolay olmadı. “ Daha ilk günden bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” “ gerekirse kendimiz bedel ödeyeceğiz ama milletimize bedel ödetmeyeceğiz”  dedik ve ödetmedik.

Bugünlere nasıl gelindiğini anlayabilmek için son 11 yıllık AK Parti iktidarı dönemini iyi analiz etmek durumundayız. Bir kere, toplumun büyük çoğunluğunun tek özlemi, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alındığı bir hukuk devletine kavuşmaktı. İşte AK Parti’nin, iktidara geldiğinde topluma taahhüt ettiği “Yeni Türkiye” modelinin temelinde amaç, hukuk devleti modeline ulaşmaktı.

Darbe, darbe planları, faili meçhuller ve derin hesaplaşmalar atmosferinden çıkmak için zorlu bir mücadele süreci yaşandı ve halen de yaşanıyor. Çünkü Türkiye’nin bu karanlık ve derin yapılanmalardan kurtulabilmesi için öncelikle vesayet rejiminin tasfiye edilmesi gerekiyordu.

Bugün bulunduğumuz yerden konuşmak belki kolay görünüyor olabilir. Ama o günlere dönüp baktığımızda, Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, İrtica Eylem Planı ve internet andıcı gibi davalara el atmak öyle her babayiğidin yapabileceği bir iş değildi. Ama AK Parti bunu başardı, bu güne kadar hayal bile edilemeyen o dokunulmazlara dokunduk ve dokunmaya devam edeceğiz.. Yeter söz milletindir! Diyerek millet dışındahiç  kimseden emir almadık, hiç kimseye boyun eğmedik, ve eğmeyeceğiz.

Geçmişte hepimize büyük acılar yaşatan o “eski Türkiye” düzenini doğrusu bugün hiçbirimiz hayırla yadetmiyoruz. 12 Eylül 1980leri, 28 Şubatları hiç kimse hayırla anmıyor. Büyük fedakarlıklarla bugünlere geldik.  Bu yüzden de, yeni Türkiye’nin inşası için yapılanların değerini daha iyi anlamak gerektiğine inanıyoruz. Kesinlikle, demokratikleşmede ulaştığımız merhalenin değerini bilmek ve bu süreci muhafaza etmek zorundayız. Ve önümüzdeki dönemde yeni bir anayasa yapmaya mecburuz. Çünkü millete söz verdik. Muhalefet de söz verdi ama bizde iktidar sorumluluğu var. Muhalefetin bahanesi olabilir ama bizim bahanemiz olamaz.

AK Parti’nin siyasi programının değişmez öznesi olarak önce millet dedik. Ülkemize  hizmet noktasında asla taviz vermedik. Demokrasi ve özgürlükler alanında yol aldıkça, ekonomimiz büyüdükçe, saygınlığımız artıkça siyasetimiz daha çok kabul gördü. Her seçimde milletimizin AK Parti’ye olan  güveni daha çok arttı. Millete olan sevdamız, milletin yüreğinde sürekli karşılık buldu.

3 Kasım 2002’de % 34 olan oy oranımız, 22 Temmuz 2007’de % 47’ye, 12 Haziran 2011 seçimlerinde % 50’ye ulaştı. Bu arada, iki yerel seçim ve iki referandumda da sınavı başarıyla geçtik. Alnımızın akıyla çıktık. Bizi  bu şerefli emanete layık gören Allah’a şükrediyor, bizlerden desteğini esirgemeyen aziz milletimize teşekkür ediyoruz. Tüm bunlara rağmen aldığımız oylarla değil, kazandığımız gönüllerle iftihar eden bir iktidarın mensuplarıyız.

Biz insanımızı seçimden seçime değil sürekli hatırlayan ve onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyan bir partinin mensuplarıyız. Bizim bizden önceki iktidarlardan en büyük farkımız, bizim halkımıza fildişi kulelerinden bakmıyor oluşumuz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın inancıyla hareket ediyoruz. Bu inanç ve felsefe doğrultusunda insanımız için hizmet etmeye çalışıyoruz. Fırsat bulduğumuz ilk anda kendimizi milletimizin içinde buluyor esnafımızı, hastalarımızı, gencini, yaşlısını ziyaret ediyor, halkımızla sohbet ediyoruz. Gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz. Her an halka ve Hakka hesap verme bilinciyle hareket ediyoruz.

Halkla birlikte siyaset yaparsanız, , halka yukarıdan bakmazsanız, hukuk ve adaletten, vicdan ve merhametten ayrılmazsanız  milletin güveni ve desteği her zaman arkanızda olacaktır.

Bizler durmadan, tereddüt etmeden yolumuza devam ettik. Maruz kaldığımız en acımasız eleştirilerin içinde bile davamızdan vazgeçmedik. Kavgadan ve kargaşadan rant umanlardan olmadık ve olmayacağız. “Siyasetin tek limanı ahlaktır” dedik. Ahlaklı siyaset yapacağız. Halkımıza hiçyalan söylemeyeceğiz.

Biz milletin değerleri ile hizmet ederek siyasete güveni artırdık. Yalan, hakaret ve iftiralarla siyaset yapanları bu millet tarihin çöplüğüne gömmüştür ve bir daha dirilemeyeceklerdir.

Başarılarımızı daima milletin başarıları olarak, memleketin başarıları olarak gördük. Daima dik durduk, ama diklenmedik. Her zaman  ülkemizin onurunu koruduk ve savunduk. AK Parti’yle Türkiye tarihi bir imkan yakalamışken, ülkemiz muasır medeniyet hedeflerine koşarken, kimsenin adalet terazisine taş koymasına rıza göstermedik ve bağımsız yargıyı oluşturmak için olağanüstü çaba harcadık.

Evet, biz millete efendilik etmedik, etmeyeceğiz. Doğuda başka batıda başka bir siyaset dili kullanmadık, kullanmayacağız. Ülkemizin doğusuna, güneydoğusuna hizmet götürürken nasıl mutlu olduysak, batısına, kuzeyine, güneyine hizmet götürürken aynı hissiyatı, aynı mutluluğu yaşadık.

Şehirde farklı köyde farklı , sermaye ile farklı, emekçi kitlelerle farklı dil konuşmayacağız dedik, öyle yaptık. Davos’ta, Brüksel’de başka, İstanbul’da başka, Diyarbakır’da başka konuşmadık. İki yüzlü bir iç politika yürütmediğimiz gibi, milletimizin menfaatlerine halel getirecek bir dış politika yürütmedik. Bunun içindir ki, işte 12 Haziran’da milletimiz bizim bu siyasetimize ne yaptı? Yüzde 50 oy verdi.

''Demokrasi tarihimizde görülmemiş, dünyada da eşine az rastlanır bir şekilde birbiri ardına üç dönem partimizin oylarının artması, milletimizin iktidarımıza olan güveninin kanıtıdır. Siyaset tarihimize silinmez harflerle yazılacak bu başarı, aynı zamanda sorumluluğumuzu ve hassasiyetimizi de artırdı.

Bugün artık Türkiye'de her türlü sorunun çözüm yeri olarak demokratik siyaset alanı görülmektedir. Türk demokrasisi halkımızın beklentilerini karşılayabilecek, kronik sorunlarını hal yoluna koyabilecek, temel sıkıntılarını aşabilecek imkan, araç ve kabiliyetlere sahiptir. AK Parti, statükonun çürük zeminlerdeki yapılarını yıkıp yerinde dönüşüm ile çağa uygun, toplumun değerlerine yaslanan yeni bir yapı inşa ediyor.

Geçmişte gücünü, vekili olduğu milletten değil de başka bir takım odaklardan almaya çalışan kötü siyasetçi örneklerini de maalesef çokça görmüştür. Milletimiz, o eşsiz ferasetiyle, kendini temsil etmeye layık olmayan siyasetçileri bu alandan tasfiye etmeyi de daima başarmış, iradesine sahip çıkmıştır.

Bizim siyaset anlayışımızın özünde, 'söz de, karar da milletindir' yaklaşımı vardır. Milleti küçümseyenlere karşı mücadelemizde hep arkamızda milletimizi bulduk. İnşallah bundan sonra da bu anlayıştan asla taviz vermeyecek, milletimizle aramızdaki muhabbeti daha da güçlendirerek muhafaza edeceğiz. Sizden aldığımız emaneti en iyi şekilde taşıyacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

Halka hizmeti Hakka hizmet bildiğimiz için koştuk ama yorgunluk hissetmedik.

Vatanımızın ve milletimizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik alçakça terörist saldırıları, hükümetimize yönelik saldırıları, yalan yanlış ve kurmaca senaryolarla AK Partili vekil ve bakanlara saldırıları nefretle kınıyorum. Bu çirkin saldırılarla huzurumuzu bozmak isteyenler; milletimizin sağduyusu ve dirayeti karşısında hezimete uğrayacaklardır.

Sadece millete ve Allah’a hesap veririz ve milletimizin başını öne eğdirecek bir hareketimiz olmadı ve olmayacaktır. Yeter söz de karar da milletindir!”

 

                                                                         


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatansever - 4 yıl önce
ateş olmayan yerden duman cıkmaz herşey video kayıt ve fotolarla ortada bizde haramı besmeleyle yiyenleri kınıyoruz
Avatar
remzi bayat - 4 yıl önce
bizde müslüman geçinen hırsızları nefretle kınıyoruz..