banner278

AKHİSAR LOKANTACILAR DERNEĞİ BAŞKANI ADEM DUMAN GÜVEN TAZELEDİ

AKHİSAR LOKANTACILAR DERNEĞİ BAŞKANI ADEM DUMAN GÜVEN TAZELEDİ

banner292
AKHİSAR LOKANTACILAR DERNEĞİ BAŞKANI ADEM DUMAN GÜVEN TAZELEDİ

Akhisar Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Odası'nın S.S. Esnaf Kefalet Toplantı Salonu'nda yaptığı olağan kongresinde Adem Duman güven tazeledi. Duman, 275 üyeden 50'sinin katıldığı kongrede üyelerden tamamının oylarını aldı.
Kongrede Akhisar Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Odası Başkanı Adem Duman, kongre öncesinde odada şimdiye kadar değişik kademelerde görev yapmış, Musa Değirmenci, Hasan Sarıgül, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Akif Şenyürek'e plaketlerini Lokantacılar Federasyon Başkanı ve İzmir Lokantacılar Başkanı Aykut Yenice tarafından verildi. Akhisar Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Odası başkanı Adem Duman da, katılımlarından dolayı Lokantacılar Federasyon Başkanı ve İzmir Lokantacılar Başkanı Aykut Yenice'ye plaket verdi.
Divan Başkanlığına Manisa Lokantacılar Başkanı Mehmet Akgül'ün yaptığı kongrede, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra, Lokantacı odanın 4 yıllık faaliyet raporunu ve müzakeresini Adem Duman okudu. Olağan Genel kurulda konuşan İlçe Tarım Müdürü Mehmet Akif Şenyürek;" Bu birlikte yürüttüğümüz çalışmalarda odamızın desteğini her zaman arkamızda hissettik. Sizlerle olan ilişkilerimizde bu yönetimdeki arkadaşlarımız Adem başkanın başkanlığında yönetim işlerinin aksamadan güzel bir şekilde herkesin memnun olacağı şekilde inisiyatif kullanılacak noktada inisiyatif kullanmasını bilerek güzel işler yaptığımızı düşünüyorum. Tabi bu vesileyle bende başta Adem başkanım olmak üzere yönetim kurulu üyelerine ve siz değerli esnaf kardeşlerime, arkadaşlarıma kurumunuzla göstermiş olduğunuz yakın ilişki ve koordinasyon nedeniyle hepinize çok teşekkür ediyorum. İçimizde alkollü içki satışı yapan esnaf arkadaşlarımız olabilir. Tütün maddesi alkollü içki satışı yapan ve nargile sunumu yapan işyerlerini tütün alkol satış belgesi almaları gerekiyor. 1 ocak 2014’ten itibaren bu belgelerin düzenlenmesiyle ilgili yetki valilik makamı tarafından kaymakamlıklara devredildi. Bu konuda iki arkadaş görevlendirdik. Bu elinizde olan hale hazırda kullanmış olduğunuz belgelerin geçerlilik süresi 31 mart 2014’te doluyor. 31 mart’a kadar belgelerini yapmayan, güncellemeyen arkadaşlarımızın a bu işleri nisan sonu itibariyle sona erdirmeleri elindeki alkol ve tütünleri tasfiğ etmeleri gerekiyor. Daha detaylı bilgi almak için sizi kurumumuza bekliyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.
Lokantacılar Federasyon Başkanı ve İzmir Lokantacılar Başkanı Aykut Yenice;" ilçemizin çok değerli tarım müdürü birlikte çalışmaktan onur duyduğum federasyonuma bağlı çok değerli odaların başkanları ve yönetici arkadaşları federasyonumuzun çok değerli yol arkadaşı hukuk müşaviri ve sizlerin aynı yolun yolcusu olmaktan gurur duyduğum çok değerli esnaf kardeşlerim. Hepinizi en kalbi duygularımla şahsım ve temsilcisi olduğum Türkiye lokantacı ve pastacı esnafı adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Genel kurulumuzun teşkilatımıza camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. İnsanlar doğar gelişir ölür. Bu fani dünyada bir ünlam ile anılır. Allah bize Türkiye lokantacılar pastacılar federasyonu başkanı olma namını nasip etti. 1912 yılında Selanik’te sırtından bakır kadınıyla gelen rahmetli dedemin ve sevgili babamdan aldığım elle 3. kuşak temsilci olmaktan onur duyduğum aile mesleğimin iki büyük ustaya buradan teşekkür etmek istiyorum. Bunun bir tanesi sayın divan başkanım Türk lokantacılık camiasının çatısı olan Türkiye lokantacılar ve pastacılar federasyonunu bu günlere getiren ve bayrağı biz ve bizim ekibimize devreden çok değerli abim Mehmet Akgül’e. Bu sevda bu aşk bu yöneticilik hizmet sevgisi yüreğimize düştüğünde ilk kapısını çaldığım ilk bana inanan çık bu yola nereye istersen ordayım ve ne istersen yaparım diyen Adem Duman abime huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizler çok değerli bir mesleğin temsilcileriyiz. Sevgi ve emek temsilcileriyiz. Sizler bu kentin kent kimliğine katkı koyan insanlarsınız. Bu kent bir zeytinyağı bir köftesiyle anılır. Hiç hatırlanan bir berberi ve ya marangozu var mı ? Marka kenti olmuşuz, bunu yapan sizlersiniz. Sabah kalktığınızda akşam yattığınızda aynaya baktığınızda “ ben bu kentin en önemli insanıyım” deyin. Ben bu ilçenin en değerli esnafıyım deyin. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.
Akhisar Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Odası başkanlığına tek liste ile giren Adem Duman başkanlığında yönetim kurulu Anif Gülban, Ahmet Şen, Ahmet Şen, Yavuz Kocamüminler, Nazmi İncazlı, Denetim Kuruluna Cemal Gürmen, Nezih Öncü ve Semih Güngör'den oluştu.
Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Odasının olağan kongresine, Lokantacılar Federasyon Başkanı ve İzmir Lokantacılar Başkanı Aykut Yenice, Bandırma Lokantacılar Odası Başkanı ve Lokantacılar Federasyon yönetim kurulu üyesi H. Levent Gürer, Lokantacılar Federasyon Hukuk Müşaviri Metin Altmışlar, Manisa Lokantacılar Odası başkanı Mehmet Akgül, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Akif Şenyürek, Akhisar Kahveciler Odası Başkanı Erkin Güney, Akhisar Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Recep Akkaya, Akhisar Bakkallar Odası Başkanı Zafer Kara, Akhisar Elektrikçiler- Elektronikçiler, Saatçiler ve Motorcular Odası Başkanı Ali Vatansever, Akhisar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ruşen Üren, Akhisar Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Sami Ekerbiçer, Akhisar Tenekeciler ve Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı Tahir Memişler, Akhisar Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Zekeriya Açıkgöz, Madeni sanatkarlar Odası başkanı Osman Çakar, Demirciler Odası Bakanı Ersen Tepeci Misafir ve üyeler katıldı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.