Berk Mersinli ilk sırada, eski belediye başkanı meclis listesinde Berk Mersinli ilk sırada, eski belediye başkanı meclis listesinde

Rektör Rana Kibar, toplumsal bilinci ve kamu yararı gözetip fedakarca gelişmeleri halkla paylaşma yolunda emek veren gazetecilerin gününü kutladı. 

Rana Kibar, Onkoloji Hastanesinin yakın zamanda açılacağını söyledi. Tarım kenti olan Manisa’da Ziraat Fakültesinin olmamasının çok büyük bir eksiklik olduğuna dikkat çeken Kibar, üniversitede Ziraat Fakültesinin açılmasıyla ilgili gerekli başvuruyu YÖK’e yaptıklarını kaydederek, fakültenin merkezde kurulacağını ve nerede açılacağıyla ilgili alternatif yer belirleme çalışmalarının yapıldığını belirtti.

Onkoloji hastanesiyle ilgili binanın tamamlandığını kaydeden Kibar, personel kadrosunun da tamamlanmasıyla birlikte hastanenin faaliyete geçeceğini açıkladı.

 Üniversitenin Manisa’yla ilişkilerin her zaman ön planda olması gerektiğini vurgulayan Kibar, bu konuda Manisa’nın da üniversiteye desteklemesi gerektiğini dile getirdi. Başkan Filizkan ise Rektör Kibar ve ekibine gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Editör: Murat Yalçın