MANİSA (İHA) - Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, beraberindeki Başkan Yardımcıları Ahmet Songüler ve Atilla Efendioğlu ile birlikte, ilçede hayata geçirilen Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi ve Korumalı İşyeri Projesi inşaatında incelemelerde bulundu. Proje 21 yaş üzeri zihinsel engelli bireylerin topluma entegrasyonunu destekleyen bir vizyonu benimsemekte ve engelli vatandaşların sosyal ve ekonomik hayata daha etkin bir şekilde katılımlarını sağlamayı hedefliyor. Yüklenici firma yetkilileri ve teknik ekiplerle birlikte inşaat çalışmalarını inceleyen ve son durum hakkında bilgi alan Başkan Çelik, projenin temel amacının sadece bir rehabilitasyon merkezi olmanın ötesinde, zihinsel engelli bireylerin istihdam edildiği bir korumalı işyerini içermesi olduğunu belirtti. 
İncelemelerinin ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Çelik, "Burası Tilkisüleymaniye Mahallemizde 7,5 dönümlük bir alanda yaptığımız Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi ve Korumalı İşyeri Projemiz. İnşaat çalışmaları bitti, ufak tefek detayları kaldı. 10-15 gün içerisinde buradaki tüm çalışmalar bitmiş olacak ardından da düzenlemeler ve tefrişat yapılacak. Önümüzdeki ay içerisinde biz buranın açılışını inşallah gerçekleştirmiş olacağız. Burada atölyelerimiz, sınıflarımız, spor salonumuz var. İlave olarak da 2 tane korumalı işyerimiz var. 21 yaş üzeri zihinsel engelli kardeşlerimiz bu korumalı işyerlerinde çalışıp hem rehabilitasyon süreçlerini sürdürmüş olacaklar hem de aile ekonomilerine katkıda bulunmuş olacaklar. Şehzadelerimiz için son derece önemli olduğunu düşündüğüm bir proje. Böylesine anlamlı, zor durumda olan bize ihtiyacı olan ailelerin imdadına yetiştiğimiz bir projeye imza attığımız için son derece mutluyuz. Allah sağlık içerisinde açılışında da bulunmayı nasip etsin. Şimdiden zihinsel engelli kardeşlerimiz ve aileleri başta olmak üzere Şehzadelerimize hayırlı olsun" dedi. 

AW098539_05

AW098539_04

AW098539_03

AK PARTİ’DEN CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ ADAYI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU AK PARTİ’DEN CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ ADAYI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

AW098539_02

AW098539_01