Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu , Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Afyonkarahisar ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Güney Doğu Anadolu'nun batısı ile Doğu Akdeniz'de toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, doğu kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

Manisa ve ilçelerinde Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? Manisa ve ilçelerinde Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınacak?

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun batısı ve İç Anadolu'nun doğusunda kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İç Anadolu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Afyonkarahisar ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması kuvvetli, İzmir çevrelerinde çok kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MANİSA'DA YENİ HAFTADA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Manisa'da yeni haftada havanın hava parçalı bulutlu ve açık olacak, sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek ve yağış beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Manisa için 5 günlük hava durumu tahmini: Bugün için Manisa hava durumu Parçalı Bulutlu, sıcaklık 28°. Yarın için Manisa hava durumu Açık, Güneşli, sıcaklık 28°. 29 Mayıs 2024 Çarşamba Manisa hava durumu Az Bulutlu, sıcaklık 30°. 30 Mayıs 2024 Perşembe Manisa hava durumu Parçalı Bulutlu, sıcaklık 30°. 31 Mayıs 2024 Cuma Manisa hava durumu Az Bulutlu, sıcaklık 31°.

Editör: İclal Çiçek