Organik Bağcılık Projesiyle Yuntdağıköseler'de Yeşil Devrim Organik Bağcılık Projesiyle Yuntdağıköseler'de Yeşil Devrim

Vali Ünlü’yü Cemiyet Başkanı Ali Filizkan, yönetim kurulu üyeleri ve gazeteciler karşıladı. Vali Ünlü, Manisa’nın tarım ve sanayi alanında gelişmişliğine dikkat çekti, ancak turizmde istenilen noktada olunamadığını ifade etti. Manisa’nın birçok turizm destinasyonuna sahip olduğunu kaydeden Vali Ünlü, turizm altyapı birliğini hayata geçireceklerini açıkladı. Mesir Festivali ile ilgili konuşan Vali Ünlü, “ Manisa Mesir Festivali, kentin tanıtımı açısından çok önemli. Ancak son 4 yıldır yapılamıyor. İnşallah bu yıl 484’üncüsünü gerçekleştireceğiz. Bir aksilik olmazsa Kültür ve Turizm Bakanımız da saçım törenine katılacak” dedi. 

Manisa Valisi Ünlü, Spil Dağı’nın da çok önemli bir turizm merkezi olabileceğini ifade ederek, “ 1500 rakımlı bir yer bu bölgede yok. Spil Dağı’nda evler var, bu evler doğaya uygun şekilde çoğaltılmalı. Burada 50 ev yapsak bile çok fazla ziyaretçi çekebiliriz. Spil’e insanları çekmek için altyapıyı hayata geçirmeliyiz. Spil Dağı’nda karavan ve çadır kamp alanları oluşturmalıyız. Çünkü insanlar doğayla iç içe olmak istiyorlar. Özellikle karavan kampı için gelenler ziyaret ettikleri yerleri çok iyi tanıtıyorlar. Bunun için bizim özellikle karavan park alanları insanları çekmek istiyoruz” diye konuştu. 
Kentte sağlık turizminin altyapısının olduğunu ve çok iyi hastanelerin bulunduğunu dile getiren Vali Ünlü, “Sağlık turizmi günümüzde gitgide gelişiyor. Dünyanın birçok ülkesinden insanlar sağlık turizmi için geliyor. Manisa’da da bu konuda sağlık turizmi açısından çok önemli alanlar var. Kaplıcalar ve nitelikli hastanelerimiz, doktorlarımız var. Biz sağlık turizminden daha fazla pay almalıyız. İzmir’den artan potansiyeli Manisa’ya çekmeliyiz” dedi.

Editör: Ali Gözen