Uyuşturucu sevkiyatı yapan motosikletli yakalandı Uyuşturucu sevkiyatı yapan motosikletli yakalandı

Antalya'da oto sanayisinde araç boyamacılığı ile uğraşan 2 çocuk babası Cumali Orhan internetten 105 bin TL’den satışa konulan kazalı bir aracı satın almak için A.S. ile iletişime geçti.
Taraflar 90 bin TL’ye anlaşırken Orhan, Kırşehir’deki araca bakmaları için kuzenlerini belirtilen adrese yönlendirdi.
Kuzenlerinin aracı görmesi üzerine satış işlemlerine başlanırken, A.S.’nin bulduğu kişiye vekalet veren Orhan, kendi adına düzenlenen ruhsata güvenip 90 bin TL'yi karşı tarafa gönderdi.
Aracı almak için oto servisi arayan Orhan, aracın satılık olmadığını ve ruhsatın başka kişiye ait olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşadı.
Ruhsatı kontrol eden Orhan, ilandaki aracın plakasıyla adına düzenlenen ruhsattaki plakada tek bir harfin farklı olduğunu görünce dolandırıldığını anladı.
Karşı tarafa ulaşamayan Orhan, sahte ruhsattaki plakayı sorgulattı ve belirtilen plakada trafiğe kayıtlı bir araç olmadığını öğrenince soluğu polis merkezinde aldı.
"TEK HARF DEĞİŞMİŞ FARK ETMEDİM"
Yaşadıklarını anlatan Cumali Orhan, "Benim adıma hazırlanan sahte bir sahte ruhsat, noter huzurunda imza atıyormuş gibi sahte bir sözleşme. Biz de adama güvendik. Aracın plakası ile bizim almak istediğimiz aracın plakası arasında tek bir fark var. Biz bunu kaçırdık. Gördüğüm aracın plakasında EH, bizimkinde EM yazmışlar. Tek harfi değiştirmiş, bunu ben fark etmedim" dedi.
"1,5 YILLIK BİRİKİMİM 15 DAKİKADA GİTTİ"
Parayı yatırdıktan sonra servisi aradığını ancak aldığı yanıtla şok geçirdiğini ifade eden Orhan, "Aracı satın aldığımı söyledim, sahibinin aranmasını istedim. Sahibi ne vekalet vermiş ne satış vermiş. Yani sahibi başkası çıkıyor. Yani ben hayali bir aracı satın almışım. Vekalet ücretleri, doları bozdurmamdaki zararla birlikte 100 bin TL param gitti. Bizim yatırdığımız hesaptan parayı çekmiş, hemen bankadan o hesabı kapattırmış. Sonra hiç onlara ulaşamadım. Çok mağdurum. 1,5 senelik birikimimi adam 15 dakikada aldı" diye konuştu.
Orhan, kendisini dolandıran kişiye de seslenip, "Bu işi yaptığına göre onun çoluğu çocuğu yok, vicdanı da yoktur. Benim iyi niyetimi kullanıp bana zarar veriyorsa insan değildir, hayvandan da sayılmaz. Vidanı varsa benim paramı ödesin. Hakkımı helal etmiyorum. Bu dünyada olmazsa bile öbür dünyada illaki karşılaşacağız" ifadelerini kullandı.
 

Editör: Murat Yalçın