Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Ayşe Ateş koruma talebinde bulundu.

Ateş halen kendisine resmi koruma verilmediğini, yakınları ve arkadaşları tarafından korunduğunu ifade etti.

Polisten vatandaşlara sahte para uyarısı Polisten vatandaşlara sahte para uyarısı

Ayşe Ateş, "Kapalı kapılan arkasında Ayşe Ateş cinayeti planlanıyor. Konuşulmaya başlanmış. İçişleri Bakanlığı’na koruma başvurusunda bulundum. Sayın Cumhurbaşkanım size sesleniyorum. Beni de öldürecekler" diye konuştu.

Ateş, "İddianame sonrası yaptığım açıklamadan sonra bu adam bunu paylaşıyor. Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanı. Bu beyefendi paylaşım yapıyor ve diyor ki "Hedef gösteren Hedef olur". Ben iddianamenin arkasından Ahmet Yiğit Yıldırım'ın azmettirici olduğunu söyledikten sonra böyle bir paylaşım yapıyor. Tıpkı Sinan'a yapıldığı gibi. Burada kastedilen benim" dedi.

Sinan Ateş’in öldürülmeden kısa süre önce Devlet Bahçeli’yi aradığını anlatan Ayşe Ateş şunları söyledi:

“Özel kalemi Murat Çeliker ‘Git seni abin kurtarsın’’ deyip telefonu kapattı. Abiden kastı, İsmet Büyükataman. 12 yıl onun danışmanlığını yaptı. 'Evladım' derdi, abi-kardeşten ziyade baba-oğul ilişkisi vardı aralarında. Ama gördük ki, oturduğu koltuk her şeyin önündeymiş. Tüm MHP cinayetin hazırlık sürecini biliyordu. Bütün MHP biliyordu ama Devlet Bahçeli'ye doğru aktarılmadı. Şöyle iddialar vardı 'Devlet Bahçeli'yi koruyor mu kolluyor mu' diye. Hayır Devlet Bahçeli kimseyi öldürtmez. Bu Devlet Bahçeli'nin tarzı değildir. Cinayet emrini Bahçeli'nin verdiğine, beni buna kimse ikna edemez. Ancak bu cinayetin işleneceğini herkes biliyordu. Yanlarında bu cinayetin organizasyonu yapılırken, seslerini çıkarmadılar. Ne için? Koltuklarının bekası için. Şimdi o koltukları alsınlar başlarına çalsınlar.”

Editör: İclal Çiçek