Manisa Şehitler Ortaokulu adına, Disleksi Dostu Okullar adlı Erasmus+ KA210SCH projesin ilk öğretmen eğitimi hareketliliği  İspanya, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye ortak kurumlarının katılımıyla 5-9 Şubat tarihlerinde Bulgaristan’ın Rusçuk şehrinde yapıldı. Bu eğitimde Şehitler Ortaokulu İngilizce öğretmeni Elçin Ceyhan ve Sosyal bilgiler öğretmeni Serap Sonal  disleksi ve özel öğrenme güçlüğü konularında eğitim aldılar.

Proje hareketlilikleri kapsamında gelecek eğitim öğretim yılında İspanya’ya öğrenci hareketliliğinin gerçekleşmesi planlanıyor.

Başkan Durbay "HTAL Fest"te gençlerle buluştu Başkan Durbay "HTAL Fest"te gençlerle buluştu

Proje Yürütücüsü İngilizce Öğretmeni Elçin Ceyhan “ Projemiz ile okulumuzda disleksi ve özel öğrenme güçlüğü konularında öğrencilerde ve öğretmenlerde farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ayrıca bu projeyle öğrencilerin yabancı dil gelişimlerinin destekleneceğini belirtti.”

Okul Müdürü Tayfun Sarıbeyler“ Şehitler Ortaokulu olarak öğrencilerimizin  akademik çalışmalarının yanında aynı zamanda sosyal ve kültürel projelerde de yer almalarını istiyoruz. Böylece çocukların her yönden gelişeceklerini düşünüyoruz.  Erasmus Programı hareketlilikleri bunun için büyük bir fırsat . Bu projeler sayesinde öğretmenlerimiz  ve öğrencilerimiz kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. Bu vesile ile projeye katkı sağlayan değerli öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutlar ve okulumuza katkılarından dolayı teşekkür ederim.” şeklinde konuştu. 

Projenin bir sonraki hareketliliğinin Nisan ayında Romanya’nın Slatina şehrinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Editör: İclal Çiçek