Manisa Barosu’nda Ekim ayında başkanlık seçimi gerçekleşecek. 2021 yılından beri Manisa Barosu Başkanlığı görevini sürdüren, önemli hizmetleri hayata geçiren, Manisa’ da Baro Var “ sloganı ile takdir edilen baro olmasını sağlayan Başkan Ümit Rona, sosyal medya hesabı üzerinden aday olduğunu açıkladı. 

Rona yaptığı açıklamada, “Her gün daha da büyüyen desteğiniz ile ülkede ses getiren, her masada, her alanda güçlü ve cesur baro olan, “ Berlin’ de Hakimler Var “ sözünün yansıması ile “ Manisa’ da Baro Var “ sloganı ile takdir edilen baro olduk. Sözümüzün izinde ilk günden beri taviz vermediğimiz dört ilkemiz Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet, Evrensel Hukuk ve Meslek Etiğine bağlılıkla şimdi daha güçlü geliyoruz. Adalet bakanlığına en çok başvurucu olan, mevzuat değişikliklerinde etkili, eğitimde öncü, hizmette güçlü, avukat haklarında cesur, duruşta saygın ve vakur baroculuk anlayışımızın devamı için onurla sürdürdüğüm Manisa Barosu Başkanlığına sizlerin takdiri ve desteği ile adayım.  Daha büyük başarılara imza atmaya sizlerin desteği ile devam edeceğiz. Bugün, dün yaptığımız iyi şeylere katkı sunup güzelleştirecek yeni ve daha iyi bir şeyler için yola çıkıyoruz” diye konuştu. 

LİSTE

İl Sağlık Müdürü’nden Merkez Efendi’de yaşanan kesintiyle ilgili açıklama İl Sağlık Müdürü’nden Merkez Efendi’de yaşanan kesintiyle ilgili açıklama

BAŞKAN - Av. Ümit Rona
TBB - Av. Mehmet Oruç ( Soma ), Av. Filiz Zeybek, Av. Cihan Cengiz 
YÖNETİM KURULI - Av. Ayşe Hasar, Av. Sinem Deniz Onat, Av. Şahika Fulya Yılmaz, Av. Gizem Nur Demirtaş Erbay, Av. Mehmet Özdemir, Av. Kadir Büyükşahin, Av. Zeynep Çakmak - Turgutlu, Av. Oğuzhan Şahan - Akhisar, Av. Sevinç Yılmaz- Salihli, Av. Hüseyin Camcı - Alaşehir
DİSİPLİN KURULU - Av. Şeyda Sözen Tatlıcıoğlu, Av. İbrahim Halil Tangör, Av. Merve Aka Baysak, Av. Muzaffer Çınar, Av. Büşra Manav DENETÇİ - Av. Funda Canefe yer aldı.

Editör: İclal Çiçek