AK PARTİ’DEN CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ ADAYI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU AK PARTİ’DEN CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ ADAYI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

CHP'nin Ankara Etimesgut Belediye Başkan adayının Vali ve Behzat Ç. yapımlarındaki rolleriyle akıllara kazınan tiyatro ve sinema oyuncusu Erdal Beşikçioğlu olduğu kaydedildi. CHP MYK’den geçen karar Parti Meclisi'ne sunulacak.
MANSUR YAVAŞ ADAYLIĞINI ÇEKEBİLİR İDDİASI
Mansur Yavaş'ın Beşikçioğlu'nun adaylığına karşı çıktığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını geri çekeceği iddia edildi.
Yavaş, İYİ Parti'den istifa eden Mesut Özarslan'ın Etimesgut adayı olarak gösterilmesini istedi.
CANDAŞ TOLGA IŞIK'A KONUŞTU
Beşikçioğlu ile konuştuğunu belirten Gazeteci Candaş Tolga Işık, "Az önce Erdal Beşikçioğlu'yla konuştum. CHP'den Etimesgut Belediye Başkan adayıyım dedi" dedi.
ÖZGÜR ÖZEL'DEN AÇIKLAMA VAR
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Mansur Yavaş'ın eski İyi Partili Mesut Özarslan'ı önerdiği Eitmesgut adaylığı için oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun konuşulması üzerine partiye tavır alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını geri çekeceği iddialarına ilişkin konuştu.
Özel, "Ben bu fikrimi ilk paylaştığımda Mansur Bey’in hoşuna gitmişti, halen de daha hoşuna gideceğini düşünüyorum. Belki Etimesgut’la ilgili başka bir şey olabilir. Ama Mansur Bey’in de gücüne güç katacaktır, orada bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz" dedi.

Editör: Murat Yalçın