Bu yıl 6.’sı düzenlenen Manisa Kitap Fuarı son 2 günde yazarlarla okurları buluşturmaya devam etti. Fuarın en güçlü yayın evlerinden biri olan Timaş standında Murat Moroğlu, kitaplarını imzaladı. Okurlarıyla kitapları üzerine sohbet eden Moroğlu, merak edilen soruları da yanıtladı.

MURAT MOROĞLU KİMDİR?    

1982 yılında Adana’da doğdu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü eğitimini 2002-2006 yılları arasında gerçekleştirdi. 2003-2006 yılları arasında Çağdaş Drama Derneğinin Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği programını tamamlayarak “Yaratıcı Drama Lideri/Eğitmeni” unvanını aldı. Ankara’da farklı eğitim kurumlarında (Okul öncesi), Gazi Üniversitesi Vakıf Kolejinde (2009-2013) ve Özel Doğaç Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği Kursunda (2013-2018) eğitmen olarak çalıştı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü İlköğretim Bölümü Yaratıcı Drama Tezsiz Yüksek Lisansı programını (2017) bitirdi. 2012 yılından bu yana çeşitli internet sayfalarına “Çocuk Edebiyatı ve Yaratıcı Drama” ilişkisine yönelik yazılar yazıyor. Yaklaşık iki yıldır öğretmenlerle, ailelerle ve çocuklarla "Nitelikli Çocuk Edebiyatı" üzerine söyleşiler gerçekleştiriyor.

Mahalle sakinlerinden tayini çıkan öğretmenlere yemekli veda Mahalle sakinlerinden tayini çıkan öğretmenlere yemekli veda

Editör: Murat Yalçın