Haber: Ahmet ÜNSAL

Taşlandığı, yumurta atıldığı ve yarım bırakmak zorunda kaldığı olaylı konserin üzerinden tam 10 yıl geçti.
2013 yılının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde dönemin MHP li Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün davetlisi olarak Manisa Cumhuriyet Meydanına gelen Serdar Ortaç, daha önceden Ahmet Kaya'ya çatal, kaşık fırlattığı gerekçesiyle konserde bazı izleyicilerin benzer saldırısına maruz kalmış, konseri yarıda keserek alandan ayrılmıştı. Konserin ardından yaptığı açıklamada “Bir daha ölsem kutlamalara gitmem.Neyin intikamı bu?”  açıklamalarında bulunmuştu.
   
HAYRANLARI SAĞANAK YAĞMURA RAĞMEN ALANDAN AYRILMADI
Sağlık yönünden zor günler geçirmesine karşın Şehzadeler Belediyesi'nin organizasyonuyla geldiği Manisa'da sağanak yağmura rağmen Manisalılara unutamayacakları bir konser ziyafeti çekti. 

ORTAÇ’A ŞİFA NİYETİNE MESİR MACUNU 
Multipl Skleroz (MS) hastalığı dolayısıyla dansçı kadınların desteği ile sahnede iki saatin üzerinde kalan Ortaç’a Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik tarafından çiçek demeti, Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu tarafından da güç kuvvet olması için 41 çeşit baharattan oluşan Mesir Macunu ürünlerinin yer aldığı sepet hediye edildi. 

EMNİYET VE ÖZEL GÜVENLİK ORTAÇ’IN ETRAFINDAN ADETA ETTEN DUVAR ÖRDÜ 
Şehzadeler Belediyesinin davetlisi olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor haftası etkinlikleri çerçevesinde Manisa’da konser vereceğinin duyurulmasıyla birlikte Manisa Emniyet Müdürlüğü ve Özel Güvenlik birimleri konserin düzenleneceği Cumhuriyet Meydanında üst düzey güvenlik önlemi aldı.
Konseri izlemek için saatler öncesinden alana girmek isteyen kadın-erkek ve çocuk üzerleri didik didik arandıktan sonra alana alındı.


Pop müziğinin deneyimli sanatçısı Serdar Ortaç’ın konser alanına girişi ve çıkışı sırasında Emniyetçe görevlendirilen sevil polislerin gözetiminde,özel güvenlik birimleri ile Şehzadeler Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin adeta etten duvar örmesine neden oldu.


   
SAHNEDE DABS ŞOV
Dansçılarının desteği ile sahneye çıkan sanatçı Serdar Ortaç,konserine başladığında alanı hınca hınç dolduran gençlerin yoğun sevgi seliyle karşılaştı. Çok sayıda engelli vatandaş, Serdar Ortaç’ı dinlemek için yağmur altında 2,5 saate yakın kaldı.


Konserin ilk dakikalarında aniden bastıran sağanak yağmura aldırış etmeyen Manisalılar Ortaç’ın şarkılarına eşlik etmenin ötesinde alkışları motive ettiler.

Cengiz Ergün: "Bir haftada yağması gereken yağış bir iki saatte düştü" Cengiz Ergün: "Bir haftada yağması gereken yağış bir iki saatte düştü"