Yunusemre Belediyesi eski başkanı Mehmet Çerçi’nin açıklaması şöyle:

Öncelikle, devir-teslim töreninde gösterdiğiniz sözde nezaketin amacının sadece siyasi şov olduğunu ispat ettiğiniz için teşekkür ederim. Zira “İnsan sözünden bağlanır” atasözümüzün kıymetini bir kez daha bana ve Yunusemreli hemşehrilerimize hatırlattınız.

Muhtemeldir ki “Kişi kendinden bilir işi” düşüncesiyle şahsınızdan pay biçip “Bir adam yıllar önce alınmış eşyaların faturasını neden tutsun?” diye düşünerek aslında sizin yayınlamanız gereken demirbaş kayıtlarından, ödeme emir dosyalarından ve ödeme dekontlarından vatandaşlarımızın dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyorsunuz. Çünkü faka basıldınız. Yalanınız ortaya çıktı. Seçim gerçekleşeli bir ay olmasına rağmen diğer belediyeler hizmette yarışa başlarken siz beceriksizliğinizi “Enkaz devraldık” edebiyatıyla örtmeye çalışıyorsunuz.

Mersin'de zincirleme trafik kazası: 10 ölü, 30 yaralı Mersin'de zincirleme trafik kazası: 10 ölü, 30 yaralı

Buyurun ben aşağıda ilgili eşyaların faturalarını yayınlıyorum. Şimdi banka dekontu istersiniz de cehaletiniz ortaya çıkar diye birkaç ekleme de yapayım. Bu tarz alımlarda pazarlık kabiliyetinizin yüksek olması için alımlar nakit yapılır. Zira satıcı kartla alım yapıldığı takdirde bankaya komisyon ödemek durumunda kalır.

Ek olarak “Ya biz millete ihtişam, şatafat, israf diye şov yaptık bunlar çok ucuz çıktı. Bu meblağlar çok düşük. Acaba faturalar sahte kartını mı oynasak?” diye düşünmeye kalkarsanız da faturaları ilgili işletmeden sorgulayabilirsiniz. Bu meblağların düşük olmasının sebebi ilgili eşyaların eski halde alınması sonrasında restorasyon işlemi gerçekleştirilmesidir. Belli ki siz bu konularda pek mahir değilsiniz. İşi bir bilen bulursanız eşyaların hammaddelerinin ne kadar eski lakin boya, cila, tadilat işlemlerinin ne kadar yeni olduğunu size anlatır.

Saygıdeğer Başkan;

Yunusemreli hemşehrilerimin sana göstermiş olduğu teveccühü hak etmek için artık kendi kalene gol atmayı bırakmanı ve belediyecilik faaliyetleriyle uğraşmanı tavsiye ediyorum. Yunusemre’nin, Manisa’nın ve Türkiye’nin gündemini yalan ve iftiralarla daha fazla meşgul etme. Mazlum ve mağdur edebiyatı yapma, icraat yap.

Faturalara ek olarak, değerli vatandaşlarımızla ve kamuoyuyla paylaştığım noter yoluyla göndermiş olduğumuz ihtarnamenin gereğini yerine getirmen ve kaybedeceğin belgelerle sabit olası bir yargı süreciyle oturduğun makamı rezil etmemen dileğiyle…

Editör: Murat Yalçın