5 ilin valisi değişti 5 ilin valisi değişti

Manisa Mehmet Akif Ersoy Lisesi binası için 50 yıllık olması nedeniyle yıkılma ya da güçlendirme kararı çıktı. Bundan dolayı okulu İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin eğitim gördüğü Güzelyurt TOKİ okuluna taşınacağı iddia edildi. 
Karara itiraz eden veliler pazartesi sabahı Güzelyurt'ta TOKİ 2 ortaokulunda basın açıklaması yapacak. 
Öte yandan Toki Anaokulu – İlkokulu – Ortaokulu Okul Aile Birliğinden karar sonrası açıklama geldi. İşte o açıklama: 
Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı karara göre Mehmet Akif Ersoy Lisesi binasında yapılacak güçlendirme çalışmalarından dolayı okul belirsiz süreyle kapatılacak ve öğrencilerin eğitimi bizim okulumuzda devam edecektir. Özellikle anaokul ve ilkokul düzeyindeki küçük yaştaki çocuklarımızın lise öğrencileriyle aynı okulda eğitim görmeleri çocuklarımızın gelişimini olumsuz etkileyecektir. 
Çocuklarımızın geleceği düşünülmeden alınmış bu kararın yanlışlığını her platformda dile getirmemiz gerekmektedir. Sesimiz ne kadar gür çıkarsa bu haksız kararın o kadar kısa sürede değiştirilmesini sağlayabiliriz. Bu konuda tüm velilerimizden değerli desteklerini bekliyoruz. Unutmayalım, sesimizi duyurabildiğimiz kadar güçlüyüz.  
Haklılığımızı savunmak üzere 23 Ekim Pazartesi sabahı saat 8:30’da okulumuzun önünde basın açıklaması yapacağız. Tüm yerel basın davet edilmiştir. Çocuklarımızın bugününü ve geleceğini savunacağımız basın açıklamasına siz değerli velilerimizin katılımlarını bekliyoruz. Ne kadar kalabalık olursak, sesimiz o kadar gür çıkar. Sesimiz ne kadar gür çıkarsa, ilgili makamlarda o kadar fazla baskı oluşturabiliriz. Oluşturacağımız olumlu baskı ile bu haksız kararın değiştirilmesini sağlayarak çocuklarımızın bugününü ve geleceklerini kurtarmak tek amacımızdır. 
 
 
 

Editör: Murat Yalçın