Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Sakarya, Bilecik, Afyonkarahisar, Artvin, Ardahan, Kars ve Iğdır çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Doğu Anadolu'da 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MANİSA'DA SICAKLIK ARTIYOR

Yaz geliyor, sıcaklıklar artıyor. Manisa'da önümüzdeki günlerde termometreler 40 dereceyi gösterecek.

Kaymakam Akkaya’dan Vali Ünlü’ye anlamlı hediye Kaymakam Akkaya’dan Vali Ünlü’ye anlamlı hediye

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Manisa için 5 günlük hava durumu tahmini: Bugün için Manisa hava durumu Açık, Güneşli, sıcaklık 31°. Yarın için Manisa hava durumu Açık, Güneşli, sıcaklık 35°. 2 Haziran 2024 Pazar Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 37°. 3 Haziran 2024 Pazartesi Manisa hava durumu Sıcak Hava, sıcaklık 39°. 4 Haziraz 2024 Salı Manisa hava duru Sıcak hava, sıcaklık 41°.

Editör: İclal Çiçek