Mehmetçik'e yönelik saldırılar da böylelikle cezasız kalmıyor. Son olarak TBMM'nin açılış gününde terör örgütü bombalı eylem düzenledi.

Saldırıda 2 terörist ölürken, 2 polisimiz de yaralandı.

Bunun üzerine ekipler 'Kahramanlar Operasyonları' düzenledi.

Şehzadeler'den mezar ziyaretine gelenlere karanfilli karşılama Şehzadeler'den mezar ziyaretine gelenlere karanfilli karşılama

"27 şüpheli BTÖ üyesi yakalandı"

İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, terör örgütünün yurt içinde ve sınır ötesinde peşlerini asla bırakmayacaklarını belirterek, "Jandarma Genel Komutanlığı TEM daire başkanlığı koordinesinde il jandarma komutanlıklarınca Şanlıurfa, Mardin, Van, İzmir, Isparta, Malatya, Manisa ve Adıyaman’da bölücü terör örgütü üyelerine karşı düzenlenen operasyonlarda 'Terör Örgütüne Üye Olmak, Terör Örgütüne Yardım Etmek, Terör Örgütüne Finans Sağlamak ve Terör Örgütü Propagandası Yapmak' suçlarından 27 şüpheli BTÖ mensubu yakalandı. Operasyonları gerçekleştiren jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz devam edecek." ifadelerini kullandı.

Editör: Ali Gözen