Haber: Ahmet ÜNSAL

Metroloji Genel Müdürlüğü yağışın etkisi altına alacağı il valiliklerini alınması gereken tedbirler konusunda günler öncesinde uyarıda bulunurken Manisa merkez başta olmak üzere ilçelerinde dün öğleden sonra olmakla birlikte bugün öğleden sonra yağan sağanak yağmurlar vatandaşları çarşı alışverişlerinde yakaladı. Metorolojinin uyarılarını dikkate almayan vatandaşlar ise yağmura üzerlerindeki giysilerle yakalandılar.

Yağış gitti aşırı sıcaklar geri geldi: 45 dereceler görülecek! Yağış gitti aşırı sıcaklar geri geldi: 45 dereceler görülecek!

Okul öncesi çocukları ile alışverişe çıkan bazı veliler ise çocuklarını yağmurdan korumak için üzerlerinden çıkarttıklarını çocuklarının üzerine örttü. Çocuklarını gezdirmek için dışarı çıkartanlarda yanlarında getirdikleri şemsiyeyi çocuk pusetlerinin üzerinde koruyucu olarak kullandı.

Bazı vatandaşlarda yağmurdan etkilenmemek için gidecekleri yere koşar adımlarla gitti.

Evlerinden korunaksız şekilde çıkan bazı genç kızlarda yağmurun yağması ile birlikte kendilerine cadde üzerlerinde cafelere attılar….

Manisa’da yağan sağanak yağmur en çok üzümleri sergide olan üzüm üreticilerini korkuttu. Hastalık nedeniyle rekolte düşüklüğü yaşayan üzüm üreticileri geçen yıl olduğu gibi sağanak yağmurdan zarar görmemek için ürünlerin üzerine branda örterek ürünlerinin koruyamaya çalıştılar.

Editör: Murat Yalçın