Elim bir kazada hayatını kaybetmişti... Meltem öğretmenin adı kütüphanede yaşatılacak Elim bir kazada hayatını kaybetmişti... Meltem öğretmenin adı kütüphanede yaşatılacak

 

Vehbi Sarıhan  
MANİSA (İHA) -Yerli Malı haftası nedeniyle Sarıgöl Mimar Sinan İlkokulu bahçesinde tören düzenlendi. Törene, Sarıgöl kaymakamı Ali Arıkan, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, İlçe Milli Eğitim Müdür Cezmi Yıldırak, okul müdürleri, yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Hafta dolayısıyla öğrenciler evlerinden getirdikleri yerli ürünleri arkadaşlarıyla paylaştı. Etkinlik kapsamında okulda en iyi yaprak sarması yarışması düzenlendi. Jüri üyeleri en iyi yaprak sarması yapan öğrencileri seçti. Dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi. Kaymakam Ali Arıkan etkinliklerin güzel bir şekilde hazırlandığını belirterek, "Bizlerde okulda Yerli Malı Haftası yapardık. Halen o güzel günleri hatırlarım. Bugün bu duyguyu tekrar yaşadım" dedi. 
Yerli Malı Haftası'nın önemini vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak ise "Yerli ürünlerimizi tanıtmak ve tutumlu olmanın önemini öğrencilerimize kavratmak için her yıl birlikte bu haftayı kutluyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimiz paylaşmanın önemini öğreniyorlar" dedi. 

AW097610_04

AW097610_03

AW097610_02