GAZZE'YE GİDİYORUM DİYEREK EVDEN AYRILAN MANİSALI GENÇ ŞAM'DA BULUNDU GAZZE'YE GİDİYORUM DİYEREK EVDEN AYRILAN MANİSALI GENÇ ŞAM'DA BULUNDU

WhatsApp Image 2023-11-04 at 10.59.50

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencilerinin Mesir Şehit Hakan Acarkanlı Ortaokulunda eğitim alacağı iddiasına veliler büyük tepki gösterdi.  Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde eğitim gören yaklaşık 1000 öğrenci ise yıkım ve yeniden yapım çalışması bitene kadar Mesir Şahit Hakan Acarkanlı Ortaokulunda eğitim görecek. Ortaokulun ikili eğitime geçeceğinin duyulmasının ardından veliler duruma isyan etti. Veliler ikili eğitimin her iki kademedeki öğrenciler için zararlı olduğunu ifade etti. Okulun lise öğrencilerine uygun olmadığını belirten veliler, aynı anda 1500-2000 öğrencinin giriş çıkış yapmasının çocukların güvenliğini de olumsuz yönde etkileyeceğini düşünüyor. 
Veliler, çocuklarının sabah 07.30-07.45’te derse başlamasından ya da akşam 18.30-19.00’da okuldan çıkmasından çok tedirginler. 1500-2000 öğrencinin giriş çıkış yapması güvenlik açısından da tehlike yaratacaktır. Bu çocukların başına bir şey geldiği takdirde sorumluluğu hangi yetkilinin üstleneceği de merak konusu. Ayrıca Mesir Şehit Hakan Acarkanlı Ortaokulunun sıralarının, tuvalet ve lavabolarının da lise öğrencileri için uygun olmadığını düşünüyorlar. Yetkililerin bir an önce bu karardan vazgeçmesini dile getirdiler. 
Çözüm önerisi olarak da lise öğrencilerinin liselerde eğitim görmesi gerektiğini; 9. ve 10.sınıf öğrencileri sabahçı, 11. ve 12.sınıf öğrencileri de öğlenci yapılarak başka bir lisede eğitimlerine devam etmelerinin daha sağlıklı olacağını ifade ettiler.