Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Akdeniz, İç Anadolu (Eskişehir hariç), Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Denizli ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Batı ve Orta Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Artvin’in doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağışlı hava ile birlikte iç kesimlerde biraz azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden, doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra Batı ve Orta Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Artvin’in doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Zeyrek'ten Metro İstanbul'a ziyaret: Mevzu Manisa'nın ulaşımı Zeyrek'ten Metro İstanbul'a ziyaret: Mevzu Manisa'nın ulaşımı

MANİSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre yarın Manisa'da yer yer yağışlı bir havanın etkili olması bekleniyor. Salı gününden itibaren ise kent genelinde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Sıcaklıklar 24 ila 26 derece arasında değişiklik gösterecek. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Manisa için 5 günlük hava durumu tahmini: Bugün için Manisa hava durumu Parçalı Bulutlu, sıcaklık 24°. Yarın için Manisa hava durumu sağanak yağışlı, sıcaklık 26°. 14 Mayıs 2024 Salı Manisa hava durumu Az Bulutlu, sıcaklık 24°. 15 Mayıs 2024 Çarşamba Manisa hava durumu Parçalı Bulutlu, sıcaklık 26°. 16 Mayıs 2024 Perşembe Manisa hava durumu Parçalı Bulutlu, sıcaklık 26°.

Editör: İclal Çiçek