Tarihi genel kurul: Fenerbahçe başkanını seçiyor Tarihi genel kurul: Fenerbahçe başkanını seçiyor

MANİSA (İHA) -
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin amatör spor kulüplerine nakdi yardım töreni, MASKİ Oda ve Dernekler Hizmet Binası Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Manisa Şube Başkanı Erol Timur, “Büyükşehir Belediyemiz her zaman amatörün yanında. Bugün de yine bunu gösterdiler. Ben Cengiz Başkan’a amatörler adına teşekkür ediyorum. Manisa Futbol Kulübüne de önümüzdeki müsabakalarda başarılar diliyorum” dedi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü ise, “Başkanımız Cengiz Ergün öncülüğünde her zaman sporun ve sporcularımızın yanındayız. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren amatör spor kulüplerimizin gelişimine ve güçlendirilmesine yönelik her alanda desteklerimiz oldu. Bu yıl da 15 Mart 2023 tarihinde düzenlediğimiz törenle Manisa il genelinde mücadele veren 96 amatör spor kulübümüze toplamda 1 milyon 430 bin TL’lik nakdi destekte bulunduk. Bugün de 2. Amatör Lig’de mücadele veren 16 takımımıza 10 biner lira; toplamda 160 bin liralık nakdi destek sağlayacağız. Bunun yanında 2. Amatör Lig’de altyapı takımı çıkaran 8 kulübümüze toplamda 35 bin 500 lira, 2. Amatör Lig’de olup, bu sezona katılmayan ancak altyapı takımı çıkaran 13 kulübümüze toplamda 73 bin 500 lira, Bölgesel Amatör Lig’de 3, Süper Amatör Lig’de 14, Birinci Amatör Lig’de 24, Kadınlar 1. Ligi’nde 1 ve Kadınlar 3. Ligi’nde 1 takımımızdan altyapı takımı çıkaran toplam 43 kulübümüze 213 bin 500 lira olmak üzere, Toplamda 72 kulübümüz ve çıkardıkları 354 U Ligi Takımları için 482 bin 500 liralık bir destek sağlamış olacağız. Böylece bu sezon Manisa’mızı amatör branşlarda temsil eden kulüplerimize sağladığımız katkıyı 1 milyon 912 bin 500 liraya ulaştırmış oluyoruz” diye konuştu.
Avrupa Şampiyonu olma başarısı gösteren ‘Filenin Sultanları’nı da tebrik eden Başkanvekili Güzgülü, “Geçtiğimiz Pazar günü Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol takımımızı şampiyonlukları nedeniyle buradan bir kez daha tebrik ediyorum. Bizleri gururlandıran ve Avrupa Birliğinin başkentinde İstiklal Marşımızın okunmasını sağlayan kızlarımızla ne kadar gurur duysak az” dedi.

“Gençlerimizi Spora Teşvik Etmek İçin Çalışıyoruz”
Manisa Büyükşehir Belediyespor çatısı altında başarılı sporcular yetiştirerek, çocukları ve gençlik spora teşvik etme vizyonuyla çalışmaları sürdürdüklerini kaydeden Güzgülü, “Basketbol takımımız, bu yıl hem Avrupa’da hem de Süper Lig’de inşallah Manisa’mızı yine en iyi şekilde temsil edecek. Buna yürekten inanıyor, kendilerine Avrupa ve Süper Lig maratonunda başarılar diliyoruz. Kendi öz kaynaklarımızdan yani altyapımızdan yetiştirdiğimiz kızlarımızdan kurduğumuz voleybol takımımız da bu sezon 2. Lig’de Manisa’mızı en iyi şekilde temsil edecek. Kızlarımıza da başarılar diliyorum. Futbolda Manisa’mızı üst seviyede temsil eden Manisa Futbol Kulübümüz de sezona güzel bir başlangıç yaptı. İnşallah bu sezon şampiyonluk ipini göğüsleyecek ve şehrimizi Süper Lig’de temsil edecektir. Kendilerine güvenimizi ifade ediyor, başarılar diliyoruz. Tüm bu örnekler ve siz değerli kulüp yöneticilerimizin spora sağladığı katkılar, çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapmalarına teşvik edilmesi noktasında birbirinden değerli örneklerdir. O açıdan spora ve sporcuya sağladığınız değerli katkılarınız nedeniyle teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu. Konuşmaların ardından kulüp temsilcilerine çekleri teslim edildi.
Törene Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Manisa Futbol Kulübü Başkanvekili Engin Anlı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Manisa Şube Başkanı Erol Timur, Futbol İl Temsilcisi Bülent Kanik, Futbol Saha Komiserleri Derneği Manisa Şube Başkanı Cavit Şenbilgiç, daire başkanları, spor kulüplerinin başkan ve temsilcileri katıldı.

Editör: Ali Gözen