Sistemler durdu! Türkiye'den de kurumlar etkilendi: Bakan Uraloğlu’ndan açıklama Sistemler durdu! Türkiye'den de kurumlar etkilendi: Bakan Uraloğlu’ndan açıklama

Aykut Yeniçağ 
MANİSA (İHA) -  Bazı sürücülerin çevreye rahatsızlık vermek için uzaktan kumandalı sistem yaptırması ise hayrete düşürdü. 
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İlçe Trafik birimleri tarafından 18 ekip 36 personel ile denetleme gerçekleştirildi. 2 sürücüye abartı egzozdan, 16 sürücüye sürücü belgesiz araç kullanmaktan, 18 sürücüye dur ikazına uymamaktan, 23 sürücüye kask takmamaktan, 14 sürücüye sigortasız araç kullanmaktan, 44 sürücüye muayenesiz araç kullanmaktan, 26 sürücüye yüksek ses çıkarmaktan ve 86 sürücüye diğer kanun maddeleri gereğince toplamda 408 bin 136 bin TL para cezası kesilirken 55 araç ise trafikten men edildi. 
Öte yandan denetimlerde abartı egzoz taktırarak çevreye gürültü kirliliği saçan sürücüler de cezai işlemden kaçamadı. Bazı sürücülerin sadece çevreye rahatsızlık vermek için uzaktan kumandalı abartı egzoz sistemi yaptırması hayrete düşürdü. 
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından denetimlerin devam edeceği bilgisi verildi.