MANİSA (İHA) - Etkinlikte, Belediye Su Kardeşliği uygulamasına dahil edilen 18 belediye arasında imzalanan protokol çerçevesinde Manisa ile Amasya ve Karabük kardeş şehir oldu.  
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Ankara’da düzenlenen “Su Verimli Kentler ve Belediye Su Kardeşliği Etkinliği”ne katılarak Manisa’yı temsil etti. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Yücel Yılmaz, Belediye Başkanları ve çeşitli illerin temsilcilerinin yer aldığı toplantıya Manisa’dan MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Fehmi Özcan katıldı. Toplantıda konuşan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, hem afetlerle mücadele edilmesi hem de taşkın ve sel sularının değerlendirilmesinin önemine işaret ederek, “Sel ve taşkınlar, afete dönüşmeden kurak dönemler için su kaynağı oluşturabilir" ifadesini kullandı. 
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın konuşmasının ardından katılımcılara bir sunum yapan MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Manisa’da su kayıp kaçaklarla mücadele konusunda yürüttükleri rehabilitasyon çalışmaları hakkında teknik bilgiler verdi. Sunumun ardından Bakan Yumaklı’nın eşliğinde Belediye Su Kardeşliği uygulamasına dahil edilen 18 belediye arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokolün akabinde Manisa ile Amasya ve Karabük arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. 3 şehrin su kardeşliği protokolü Amasya Belediye Başkanı Bayram Çelik, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Kartal ve MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer arasında imzalandı. 

AW098970_06

AW098970_05

BAL'da Manisa takımları haftayı puansız kapattı BAL'da Manisa takımları haftayı puansız kapattı

AW098970_03

AW098970_02

AW098970_01