Toplumun her kesimiyle kucaklaşan ve gittiği her yerde büyük bir coşkuyla karşılanan MHP Manisa 2. sıra Milletvekili Adayı Ali Uçak, Türkiye'nin geleceği olan  gençlerle buluştu, onların sorularını cevapladı. Manisa Şehzadeler Parkı'nda açık havada gençlerle önce kahvaltı yapan, ardından da sohbet eden Uçak, gelen sorulara samimi bir şekilde cevap verdi. Başarılı bir iş insanı olarak ülkeye hizmet ederken neden siyasete atıldığı  yönündeki bir soruyu cevaplarken, sorunların çözüm merkezinin TBMM olduğuna işaret eden Uçak, "Özellikle tarımda yaşanan sorunları çok iyi biliyoruz. Ayrıca iş dünyasındayız ve bir çok alanda yaşanan sorunlara da vakıfız. Bu sorunların çözümüne katkı sunmak için bu yola girdik" dedi.

"AYRIM YAPMADAN HERKESE HİZMET EDECEĞİM"
Kendisinin Manisa'da çok iyi tanındığını ve vatan hainleri dışında herkesle iyi ilişkileri olduğunu hatırlatan Uçak, "Milletvekili olarak seçildikten sonra parti ayrımı yapmadan herkese hizmet etmeye çalışacağız. Herkesin milletvekili olacağız. Herkes bize ulaşabilecek ve derdini anlatabilecek. Biz de herkesin derdiyle dertnelecek, sorunlarının çözümü için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Manisa'mızın sorunlarını zaten biliyoruz, seçim sürecinde bu bilgilerimizi daha da pekiştirdik, notlarımızı aldık. İnşallah Meclise gittiğimizde bunları çözmek için gece gündüz çalışacağız" diye konuştu.

"AİLEMDEN BÜYÜK DESTEK ALIYORUM"
Bu süreçte ailesine ve çocuklarına vakit ayırıp ayıramadığı yönündeki bir soruyu cevaplarken duygulandığı gözlenen Uçak, "Üç kızım, bir oğlum var. Uzun süredir ilk kez dün gece biraz erken gittim eve, gece 2'ye geliyordu. 9 yaşındaki kızım Zümra uyumamış, beni görünce çığlık atıp boynuma sarıldı. 'Seni çok özledim' dedi, gözlerinden iki damla yaş aktı. Ben de üzüldüm, 'Size zaman ayıramıyorum, hakkınızı helal edin' dedim. Eşim ve çocuklar, 'Sen yeter ki insanlar için çalış, onların sorunlarını çöz; bizim hakkımız helaldir' dediler. Ben de çok mutlu oldum, bana verdikleri destek için teşekkür ettim" ifadelerini kullandı. Çocuklarına her zaman kendilerinin değil, ülkenin ve milletin menfaatleri için çalışmaları tavsiyesinde bulunduğunu anlatan Uçak, bu doğrultuda siyaset yapmaları gerekiyorsa, onların da siyaset yapmasına sıcak bakacağını söyledi.

"TARIMIN EKONOMİYE KATKISI ÇOK BÜYÜK"
Tarım sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösterdiği hatırlatılarak bu alanda ne tür sorunlar yaşadığına ilişkin bir soruyu cevaplarken, toprağın önemine ve çitfçiliğin ne kadar zor bir iş olduğuna işaret eden Uçak, el emeği ve alın teriyle ekmeğini kazanmaya çalışan tarım üreticilerinin, ekonomiye çok büyük katkılar verdiğine dikkat çekti. Tarım sektörünün işsizliği önleyen en önemli alan olduğunu vurgulayan Uçak, "Bir ihracatçı 100 bin dolarlık ihracat için 10 kişi çalıştırırken, tarım sektöründe bu miktarda ürün için 1000 kişi çalışıyor. Özellikle pandemi  sürecinde tarımın önemini tüm dünya anladı. Türkiye olarak bu sektörün kıymetini çok iyi bilmeli, tarım üretimimizi çok iyi noktalara taşımalıyız" diye konuştu.

"ALİ UÇAK'A GÖZÜM KAPALI DESTEK VERİRDİM"
Siyasete 2014 yılında Alaşehir Belediyesi Meclis üyesi olarak siyasete girdiğini, belediye başkanının görevden ayrılması üzerine AK Parti, CHP ve MHP'li üyelerin ortak kararıyla başkanlık görevine getirildiğini belirten Uçak, sonrasında MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçildiğini ve bu görevine devam ettiğini, ayrıca milletvekili adayı olarak çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlattı. Uçak, "Siz bizim yerimizde olsanız Ali Uçak'a oy verir misiniz?" sorusuna şu cevabı verdi: "Ben olsam Ali Uçak'ın kim olduğunu iyice ararşıtırırdım. Bu güne kadar neler yapmış, millete faydalı olabilmiş mi, hedefleri neler, projeleri neler, bunlara bakardım. Onu tanıyınca da gözüm kapalı verirdim."

3 köyü yanmaktan kurtarmışlardı... Kahraman çiftçilere teşekkür belgesi 3 köyü yanmaktan kurtarmışlardı... Kahraman çiftçilere teşekkür belgesi

"HEDEFLERİNİZ OLSUN VE ÇOK ÇALIŞIN"
Henüz 5 yaşında pazar tezgahlarında limon, maydonoz, soğuk su; kahvehanelerde pişmiş yumurta sattığını, hayatın her türlü zorluğunu yaşadığını vurgulayan Uçak, en büyük hayalinin gençlerin çok daha güzel ve rahat yaşaması, en iyi şekilde eğitim görüp ülkelerine faydalı olmaları ve Türkiye'nin muasır medeniyet düzeyine ulaşması olduğunu kaydetti. Ali Uçak, konuşmasının devamında gençlere şu nasihatlerde bulundu: "Sizler ülkemizin geleceğisiniz, bizim için çok önemlisiniz. Çalışma azmini asla bırakmayın, dürüstlükten taviz vermeyin. Eve gittiğinizde internete de zaman ayırın ama kitap okumaktan vazgeçmeyin. Her gün bir kaç saat kitap okuyun, kendinizi geliştirin. Özellikle tarihe ilgi duyun. Çalışkan olun; mutlaka hedefleriniz olsun, hayalleriniz olsun ve bunlara ulaşmak için pes etmeden çalışın."

Editör: Ali Gözen