Önder Aydın-Aykut Yeniçağ
MANİSA (İHA) -
Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Manisa CBÜ Rektörlüğü'ne atanan Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rana Kibar, görevine başladı. Şehit Prof. Dr. İlhan Varank yerleşkesinde bulunan rektörlük binasına anne-babası ve yakınlarıyla birlikte gelen Kibar, Prof. Dr. Ahmet Ataç tarafından karşılanırken, binaya alkışlar eşliğinde giriş yaptı. Kendisini alkışlayanları selamlayan Kibar, daha sonra makam odasına geçti. Burada düzenlenen törende görevini devreden Prof. Dr. Ahmet Ataç, "Bu görevler hiç kimseye kalıcı değil. Süresini tamamlayan görevini teslim ediyor. Bana bu görevi 4 yıl önce tebliğ eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum" diyerek, görev süresinde hayata geçirilen hizmetleri anlattı.

Tören ile birlikte rektörlük görevini devralan Prof. Dr. Rana Kibar ise şöyle konuştu: "1999 yılında araştırma görevlisi olarak başladığım Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde bugün Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bu makamda olmaktan gurur duyuyorum. Bizleri bu makama uygun gördükleri için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah Rabbimizin izni ile burada aldığımız bayrağı en güzel şekilde Manisa için milletimiz için Türkiye yüzyılına yakışacak şekilde hizmet ederek, çok daha ilerilere taşıyarak üniversitemizi çok daha iyi konumlara getirmeyi istiyoruz"
Konuşmanın ardından Ataç, rektörlük cübbesini yeni Rektör Rana Kibar'a giydirdi. Törenin ardından tebrikleri kabul eden Kibar, ailesiyle de hatıra fotoğrafı çektirdi.

CBÜ’nün ilk iletişimcileri mezun oldu...  Alkışlar Efe Can'a... CBÜ’nün ilk iletişimcileri mezun oldu...  Alkışlar Efe Can'a...

Editör: Ali Gözen