Behzat Akcan  
MANİSA (İHA) - Salihli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde imzalanan protokol kapsamında, Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla ilçe merkezinde liselerde eğitim gören ikinci öğrenci kafilesi Ankara’ya gönderildi. Gezide öğrenciler Ankara’da Müze ve Anıtkabir gibi tarihi ve kültürel mekanları gezecek.  
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yenen, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Salihli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde lise öğrencilerimizi milli ve manevi miraslarımızı tanıtmak için Ankara’ya gönderiyoruz. Öğrencilerimiz, Anıtkabir, ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Millet Kütüphanesini ziyaret edecekler. Belediye Başkanımız Zeki Kayda’ya bizlere verdiği destekten dolayı tüm öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” dedi. 
Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Karaoğlu da, Türkiye Cumhuriyeti’nin emanet edildiği gençlere yönelik milli, tarihi ve manevi mirasların tanıtılması amacıyla kültür gezileri düzenlediklerini belirterek Ankara gezisine katılan öğrencilere hayırlı yolculuklar diledi. 
Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Talat Zurnacı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Şehit Mustafa Serin İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan öğrenci kafilesini Ankara’ya Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen uğurladı. 

İlçede PKK propagandası yapan 3 kişi tutuklandı İlçede PKK propagandası yapan 3 kişi tutuklandı

AW081992_06

AW081992_05

AW081992_01