Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram paylaşımı

CHP adım adım 38’inci olağan kurultaya giderken, seçimlerin ardından başlayan ‘değişim’ tartışmları devam ediyor. Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kendilerini mi, ülkeyi mi düşünüyorlar” başlıklı yazısında sarf ettiği sözler nedeniyle Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’i aradı.

Gazetecinin “Koltuğu kaybetmemek için insan üstü bir çaba sergileyen Kılıçdaroğlu ve CHP’ye kızıp partisini kanıtlama çabası içine giren Akşener, 31 Mart 2024 günü siyasetçiler olarak sadece boylarının ölçüsünü alacaklardır” şeklindeki ifadesi nedeniyle “Sitem etmek için arıyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Eleştirmek hakkınız ama koltuğu kaybetmemek için insan üstü bir çaba gösterdiğim doğru değil” dedi.

“GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞUNU KORUMAK İÇİN BİR MÜCADELEM YOK”

Bunun üzerine Zeyrek, “Şu anda genel başkan kalabilmek için bir mücadele vermiyor musunuz?” sorusunu yöneltti. Kılıçdaroğlu’nun yanıtı ise şöyle oldu:

“Ben demokrasiyi yok etmeye çalışan otoriter bir yönetime karşı mücadele ediyorum. Genel başkanlık koltuğunu korumak için bir mücadelem yok.”

“HEPSİ ADAY OLUR, İYİ OLAN KAZANIR”

İki isim arasındaki diyalog şöyle şekillendi:

– Zeyrek: Ancak partinizde kurultaylar yapılıyor. Değişimciler, Genel Merkezciler mahalle, ilçe kurultaylarında kıran kırana yarışıyor. Siz bu sürecin dışında mısınız? Mesela Ankara il başkanının belirlenme sürecine dahliniz olmuyor mu?

– Kılıçdaroğlu: Bir arkadaşımız geldi il başkanı olmak istediğini söyledi. Gidip yarışmasını söyledim. Sonra gençlik kollarından iki arkadaş geldi. Onlara da aynısını söyledim. Bir arkadaşla daha görüştüm. Ona da gidip aday olmasını söyledim. Hepsi aday olur, iyi olan kazanır.

Editör: Ali Gözen