Ağrı, Kars, Ardahan, Van, Erzurum, Bitlis, Hakkari ve Karadeniz’de Kastamonu’da kar yaşamı olumsuz etkiliyor. Bölgede bazı yollarda ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Kars’ta kar ve buzlanma nedeniyle kayganlaşan yolda TIR’a çarpan takside 1 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi de yaralandı. Meteoroloji’nin son tahminlerine göre, kar yağışının çarşamba günü etkisini yitirmesi bekleniyor. Megakent İstanbul’da ise pazar günü kar beklentisi var.
Yurdun doğusunda kar ve tipi etkili oluyor.
Ağrı, Kars, Ardahan, Van, Erzurum, Bitlis ve Hakkari ile Karadeniz’de Kastamonu’da etkili kar yağışı nedeniyle yollar kapandı, trafik kazaları yaşandı.
Kars’ta kayganlaşan yolda TIR’a çarpan takside 1 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.
Bayburt - Erzurum karayolundaki Kop Geçidi’nde ulaşımda aksamalar yaşandı.
Erzurum’un bazı ilçelerinde kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
Van’daki yoğun yağış nedeniyle uçak seferleri rötarlı gerçekleşti.

BİTLİS VE HAKKARİ’DE YOĞUN KAR
Bitlis ve Hakkari’nin Yüksekova ilçelerinde akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oldu.
Bitlis kent merkezi, yoğun yağış nedeniyle beyaz örtü ile kaplandı.
Kar yağışının etkili olduğu Yüksekova - Şemdinli yolundaki Haruna Geçidi’nde birçok araç yolda kaldı.
Bölgeye sevk edilen karayolları ekipleri, kar küreme çalışması başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda, yol yeniden trafiğe açılırken, bölgede yağışla birlikte fırtına da yaşamı olumsuz etkiledi.

KARS
Kars'ta akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu.
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Kars-Iğdır ve Kars-Ardahan kara yolunda ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Arpaçay ilçesine bağlı, Akmazdam, Aydıngün, Gülyüzü, Taşbaşı, Taşlıağıl köy yollarında ise ulaşım sağlanamıyor.
Kar yağışı bölgede etkisini sürdürüyor.
Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri, sürücülerden kış lastiği olmadan yola çıkmamaları, araçlarında zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmalarını istedi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise zinciri bulunmayan tır ve ağır tonajlı araçların geçişine izin vermiyor.

Bu arada Kars-Iğdır kara yolunun Hanlar Geçidi mevkisinde Karayolları ekibinin kaza yapması sonucu ulaşım tek şeritten sağlanıyor.

TAKSİ İLE TIR'IN ÇARPIŞMASI SONUCU 1 KİŞİ ÖLDÜ, 3 KİŞİ YARALANDI
Kars'ta kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda taksinin TIR'la çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri, kazanın olduğu yerde tuzlama çalışması yaptı, jandarma ekipleri güvenlik önlemi aldı.
BÜLBÜLAN GEÇİDİ'NDE TİPİ
Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzurum, Kars ve Ardahan'daki bazı yollar da ulaşıma kapandı.

Karayolları Genel Müdürlüğü, Erzurum-Çat ile Bingöl-Karlıova'nın 50-81. kilometreler arasındaki yolun yoğun kar ve tipi nedeniyle kapatıldığını bildirdi.

Ardahan'da etkili olan kar yağışı ve tipi Ardahan-Ardanuç kara yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. Bölge genelinde etkisini gösteren kar, söz konusu kara yolunun Bülbülan Geçidi'nde tipiye dönüştü.
Tipinin görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle yolda ulaşım aksadı. Çalışma yapmakta güçlük çeken ekipler, yolu tüm araç geçişlerine kapattı. Ekipler, söz konusu yolda çalışma yapabilmek için tipinin dinmesini bekledi.
KOP DAĞI GEÇİDİ'NDE KAR VE TİPİ ULAŞIMDA AKSAMALARA YOL AÇTI
Bayburt-Erzurum kara yolundaki 2 bin 409 rakımlı Kop Dağı Geçidi'nde de kar ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.
Bölgede dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, aralıklarla etkisini sürdürüyor. Yoğun tipi nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü güzergahta sürücüler ilerlemekte güçlük çekti, ağır tonajlı bazı araçlar yolda kaldı.
Bayburt Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, bölgedeki tipi ve yağış nedeniyle ağır tonajlı ile kış lastiği kullanmayan araçların geçişine izin verilmiyor. Ekipler, geçidi kullanan diğer araçların sürücülerini dikkatli olmaları yönünde uyarıyor.

Karayolları ekipleri ise yolu trafiğe açık tutmak için ana güzergahta temizlik ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
VAN
Van’da etkili olan kar yağışı, kent merkezinde hayatı olumsuz etkiledi.
Gece boyunca etkili olan kar yağışı, sabah saatlerinde şiddetini artırdı.
Kar yağışı nedeniyle kar yağışı nedeniyle Başkale’de 22, Çatak’ta 16, Erciş’te 23, Gürpınar’da 68 ve Saray ilçesinde ise 13 olmak üzere toplam 142 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.
Kentteki uçak seferlerinde de aksamalar yaşandı.
AĞRI 
Ağrı'da ise etkili olan sağanak bir süre sonra yerini kar yağışına bıraktı.
Etrafın beyaza büründüğü kentte yaz lastiğiyle yola çıkan bazı sürücüler, ilerlemekte güçlük çekti.
Taşlıçay ilçesine bağlı Aşağı Toklu köyüne minibüsüyle yolcu taşıyan Celal Demir, lastiklerini kış lastiğiyle değiştirmeyince yokuşu yolcuların yardımıyla çıkabildi. Sürücü Demir, AA muhabirine, bir anda karın başladığını ve duruma hazırlıksız yakalandıklarını söyledi. 

Karın sürpriz olduğunu belirten Demir, “Bir anda kar bastırdı. Havaya güvendik, lastiklerimizi değiştirmedik kar bastırınca da yolda kaldık. Zar zor köye geldik. 10 santimetreden fazla kar var lastikleri değiştirmeye gidiyorum." dedi.
ARDAHAN
Ardahan'da da kar yağışı gün boyunca etkisini sürdürdü.
Özellikle yüksek kesimlerde yoğunlaşan kar ve tipi ulaşımda aksamaya neden oldu.
Ekipler, Ardahan-Göle ve Kars kara yollarında karla mücadele çalışmasını yoğunlaştırdı. Kars-Kağızman-Ağrı kara yolunda da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı bölgelere ulaşım sağlanamıyor.

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri, kapanan Cumaçay tepesi mevkisi ve diğer bölgelerdeki yolların ulaşıma açılması için çalışma yapıyor.
ERZURUM'UN BAZI İLÇELERİNDE KAR NEDENİYLE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ
Erzurum'da olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte yoğun kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu belirtildi.

Açıklamada, Aşkale ve Horasan'da kırsal mahalle okullarında ve taşımalı eğitime, Karayazı Narman ve Tortum'da taşımalı eğitime, Köprüköy'de kırsal mahalle okullarındaki taşımalı eğitime, Çat ve Tekman'daki okullarda eğitim öğretime bir gün ara verildiği kaydedildi.
KASTAMONU'DA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR
Kastamonu'da, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerinin il merkezine ulaşımının sağlandığı kara yolunda yoğun kar yağışı etkili oluyor.
Odayboğazı mevkiinde başlayan kar yağışı, Isırganlık ve Esentepe'de artarak devam ediyor. 1450 rakımlı Yaralıgöz Geçidi'nde yoğunlaşan kar yağışıyla görüş mesafesinde de düşüş yaşandı.

Karayolları 152. Şube Şefliğine bağlı Isırganlık Bakımevi ekipleri, güzergahta ulaşımın aksamaması için çalışmalarını sürdürüyor.
FIRTINA NEDENİYLE 3 TEKNE BATTI
Kastamonu Valiliği, fırtına nedeniyle Cide Merkez Liman bölgesinde 2, İlyasbey Balıkçı Barınağı'nda 1 olmak üzere toplam 3 teknenin battığını açıkladı.
İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?
İstanbul'un bazı kesimlerinde hafta sonu kısa süreli etkili olan kar yağışı, 2016'dan bu yana kasım ayında görülen ilk kar yağışı olarak kayıtlara geçti.
Bugünden itibaren yağışlı bir haftaya başlayacak İstanbul'a Meteoroloji'nin paylaştığı haritaya göre pazar günü kar gelecek.
Ekran Resmi 2023-11-21 10.05.28

Ekran Resmi 2023-11-21 10.05.35

Ekran Resmi 2023-11-21 10.05.40

Ekran Resmi 2023-11-21 10.05.44

Ekran Resmi 2023-11-21 10.05.50

Ekran Resmi 2023-11-21 10.05.55

Ekran Resmi 2023-11-21 10.06.01

Ekran Resmi 2023-11-21 10.06.07

Ekran Resmi 2023-11-21 10.06.19

Ekran Resmi 2023-11-21 10.12.26

Ekran Resmi 2023-11-21 10.12.31

Ekran Resmi 2023-11-21 10.12.36

Ekran Resmi 2023-11-21 10.12.40

Ekran Resmi 2023-11-21 10.12.45

Ekran Resmi 2023-11-21 10.12.53

Manisa’da milli maç heyecanı! Şehrin iki ayrı noktasında dev ekran kuruldu Manisa’da milli maç heyecanı! Şehrin iki ayrı noktasında dev ekran kuruldu

Ekran Resmi 2023-11-21 10.13.02

Ekran Resmi 2023-11-21 10.13.07

Ekran Resmi 2023-11-21 10.13.12