Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde, freni boşalan kamyonun cenaze namazı için toplananlara çarpması sonucu ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 25 kişi yaralandı.

Kırsal Darıobası Mahallesi'ndeki Davut Avan'ın cenazesi için Kavaklı Mezarlığı'nda tören düzenlendi.

Törene katılmak için halkın toplandığı sırada, Kahramanmaraş-Andırın kara yolundan gelen bir kamyon kalabalığın arasına daldı.

Kahramanmaraş’ta freni boşalan kamyon cenaze namazı kılanların arasına daldı: 5 ölü, 25 yaralı - 1

Kaza yerine çok sayıda sağlık ekibi yönlendirildi.

Atatürk'e saygısızlık yapan gencin tutuklanma gerekçesi açıklandı! Hakimin sözleri ders niteliğinde Atatürk'e saygısızlık yapan gencin tutuklanma gerekçesi açıklandı! Hakimin sözleri ders niteliğinde

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer şu an olay yerine seyir halinde olduğunu belirterek "Şu an için 5 can kaybımız, 25 yaralımız var. Yaralılarımız arasında hayati tehlikesi olan vatandaşlarımız da söz konusu." açıklamasında bulundu.

Ekiplerin, olay yerindenki çalışmaları sürüyor.

Kahramanmaraş’ta freni boşalan kamyon cenaze namazı kılanların arasına daldı: 5 ölü, 25 yaralı - 2

SÜRÜCÜ GÖZALTINDA

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki ise şüpheli sürücünün gözaltına alındığını açıkladı. Soruşturmanın devam ettiğini ifade eden Tiryaki, "Olay vahameti açısından 2 cumhuriyet savcısı görevlendirilmiş olup, olayın şüphelisi sürücü gözaltına alındı. Soruşturma tüm yönleriyle titizlikle sürdürülüyor." dedi.

Kahramanmaraş’ta freni boşalan kamyon cenaze namazı kılanların arasına daldı: 5 ölü, 25 yaralı - 3