İzmir'de yumruk yumruğa kavga kamerada! İzmir'de yumruk yumruğa kavga kamerada!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı Liderlerinin katılacağı İzmir mitingi başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren Gündoğdu Meydanı’na akın eden İzmirliler alanı doldurmaya başladı. Şu saatlerde Deva Partisi Lideri Ali Babacan ve Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal konuşmalarını yaptılar.

Alanda gençler ve kadınların yoğunluğu dikkat çekerken, sık sık “Hak, hukuk, adalet” ve “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” sloganları atıldı. Öte yandan etrafta bulunan binaların üzerine Kılıçdaroğlu’nun portreleri ile “Çankaya’ya giden yol Gündoğdu’dan geçer” ve “Ben Kemal geliyorum” yazılı pankartlar asıldı. Yine alanda taşınan “Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana” ve “Sana söz demokrat amca seni Cumhurbaşkanı yapacağız” yazılı pankartlar dikkat çekti.  İzmir Marşı kalabalık tarafından coşkuyla söylendi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde yapılacak mitinge Millet İttifakı liderleri; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yanı sıra; İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın da katılması bekleniyor. 

Editör: Ali Gözen