Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, sosyal paylaşım sitesi Instagram üzerinden başlattığı çekiliş kampanyasıyla 42 kişiyle Kapadokya’ya gezi düzenleyeceğine ilişkin bir paylaşım yaptı.

Başkan Çerçi’nin paylaşımına ilk tepki İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan’dan geldi.

Başkan Akan, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin hesabından yapılan paylaşımı alıntıladı ve, “Belediyelerin tasarruf tedbirleri varken şov yapmak için sosyal medya fenomenleri gibi çekiliş düzenliyorlar” dedi.

“MADEM BELEDİYEDE GEZİ DÜZENLEYECEK PARA VAR, NEDEN DEVLET ARSASI SATIYORSUNUZ?”

Başkan Akan, “Yerel seçim yaklaştıkça, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, tasarrufta sınır tanımayarak çekilişle 21 kişiyi en yakın arkadaşıyla Kapadokya’ya götürüyor, Bursa’ya Bozcaada’ya gezi düzenleyerek vatandaşları tek tek aratarak davet ediyor! Madem belediyede gezi düzenleyecek kadar paran var, neden Yuntdağı’nda her ay kamu arsası satıyorsun? Madem belediyede gezi düzenleyecek kadar paran var, vatandaştan aldığın Katı Atık Bedeli’nde indirime gitmiyorsun? Madem belediyede gezi düzenleyecek kadar paran var, neden arttırdığın vergileri ödemeyemeyen vatandaşın hesaplarına bloke koyduruyorsun?” dedi. 

“GEZİ DÜZENLEYECEĞİNİZE HALK EKMEK ZAMMINI GERİ ÇEKİN”

Yatağında ölü bulunan Gamze'nin annesi Manisa'daki hastanede izlenecek Yatağında ölü bulunan Gamze'nin annesi Manisa'daki hastanede izlenecek

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “Vatandaş evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Böyle bir ekonomik kriz içerisindeyken Kapadokya çekilişi yapacağınıza, Halk Ekmek’e yaptığınız yüzde 70 zammı geri çekin. Gönül belediyeciliği yapacağız diyerek kazandığınız belediyeleri, ‘şov ve israf’ belediyeciliğine çevirdiniz. Kaybedeceksiniz”