İYİ Parti Manisa İl Başkanlığında İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir ve partililerin katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında İl Başkanı Ali Zafer İksir, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine izin vermeyeceklerini ve bunun karşısında dimdik duracaklarını ifade etti. 

“ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ!” PANKARTININ FOTOĞRAFI BİR SUÇ UNSURU GİBİ SUNULMUŞTUR”

Türk Milliyetçiliği üzerinden bir saldırı olduğunu söyleyen Başkan İksir, 1944’te ve 1980’de olduğu gibi günümüzde de Türk milliyetçilerinin hedef alındığını söyledi ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Cumhuriyetimizin ana unsuru olan Türk milliyetçiliği düşüncesine sahip gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa olmuştur. 1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk milliyetçiliği; 2023’te siyasi iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgasına karşı Türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alınmıştır. Oysa bu topraklarda gazetecilik, milletin derdini dert edinmek ve bunların çözümü için cesaretle doğruları yazıp konuşabilmektir. Gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de işte bu sorumluluğun bir parçasıdır. Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi genel sağlık hakları görmezden gelinmiştir. Bu kasıtlı ve art niyetli tutum sonucunda, söylemekten utanç duyulması gereken; “Gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir” ifadesi dava dosyasına girmiştir. Dosyada delil diye yer alan; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur.”
 

“BU TUTUMUN KARŞISINDA DİMDİK BİR İYİ PARTİ OLACAKTIR”
Gazetecilere karşı yapılan bu tutumun karşısında dimdik duracaklarını belirten İYİ Parti’li İksir açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Buradan kamuoyuna şunu memnuniyetle duyuruyoruz: Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşımlarda bulunmak; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” pankartını taşımak asla bir suç olmadığı gibi Türk milletinin her bir ferdinin görev ve sorumluluğundadır. Sözde çözümü Oslo’da, Habur’da, Kandil’de arayan; posta güvercinleriyle terör örgütü elebaşına mesajlar gönderen iktidar hem sığınmacı gündemini bastırmak hem de sözde Çözüm Süreci garabetinde yaptığı gibi Türk milliyetçiliğini yeniden mahkûm etmeye çalışacaksa buradan duyuruyoruz ki; bu tutumun karşısında dimdik bir İYİ Parti olacaktır. Bu toprakların mayasıyla yoğrulan, beş bin yıllık mazisiyle insanlık tarihini belirleyen Türk milletinin milliyetçiliğini yapmak da bu ülkenin her bir vatandaşına düşen vazgeçilmez bir haktır”
 

Yenişehirlioğlu'ndan 'sokak köpekleri' açıklaması: “İngiltere modeli ısrarımız yok” Yenişehirlioğlu'ndan 'sokak köpekleri' açıklaması: “İngiltere modeli ısrarımız yok”

“TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ DÜŞÜNCESİNİ İYİ PARTİ OLARAK SAVUNMAYI VE KORUMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”
Başkan İksir açıklamalarının son kısmında İYİ Parti olarak Türk Milliyetçiliğini savunmayı ve korumayı sürdüreceklerini söylerken, sözlerini şu şekilde bitirdi; “Belirtmek isteriz ki Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; Ziya Gökalplerden Erol Güngörlere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk milliyetçiliği düşüncesini İYİ Parti olarak savunmayı ve korumayı sürdüreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceğiz. Aziz milletimize saygılarımızla...”

Editör: Ali Gözen