Özgür Özel’in memleketi Manisa’da CHP tarihinde ilk kez seçimlerden birinci parti olarak çıktı. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 15 belediyede CHP adayları önde bulunurken, AK Parti 2, MHP ise sadece 1 ilçede önde yer alıyor. Resmi olmayan sonuçlara göre Manisa’da CHP’nin Şehzadeler Belediye Başkan adayı Gülşah Durbay yarışı önde tamamlarken, Manisa tarihinin de ilk kadın belediye başkanı oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre Manisa merkez ve 17 ilçenin belediye başkanları şu şekilde: 

CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLAR

Manisa Büyükşehir'de Ferdi Zeyrek

Yunusemre'de Semih Balaban

Şehzadeler'de Gülşah Durbay

Akhisar'da Besim Dutlulu

Turgutlu'da Çetin Akın

Alaşehir'de Ahmet Öküzcüoğlu

Salihli'de Mazlum Nurlu

Gördes'te İbrahim Büke

Ahmetli'de Fuat Mintaş,

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de

Kırkağaç'ta Üstün Dönmez,

Köprübaşı'nda Fatih Taşlı,

Kula'da Hikmet Dönmez,

Sarıgöl'de Tahsin Akdeniz,

Soma'da Sercan Okur,

Gölmarmara'da Cem Aykan belediye başkanı oldu. 

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLAR

Saruhanlı'da Ekrem Cıllı

Demirci'de Erkan Kara belediye başkanı olarak seçildi.

YENİDEN FERAH PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI

Selendi'de Murat Daban belediye başkanı oldu.

CHP'DEN ZAFER KUTLAMASI

Dün akşam seçim sonuçlarının netleşmeye başladıktan sonra  Manisa kent merkezinde CHP’liler araç konvoylarıyla kutlama yaptı. 

Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Manisa Büyükşehir Belediyesini kazanan CHP adayı Ferdi Zeyrek, merkez ilçe belediyesi Şehzadeler'de Gülşah Durbay, Manisa İl Başkanı İlksen Özalper ile birlikte zafer konuşması yaptı.

Meydanı dolduran vatandaşlar marşlar ve şarkılar eşliğinde kutlama yaptı. Manisa'nın ilk kadın belediye başkanı olan Gülşah Durbay ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ferdi Zeyrek, yaptıkları konuşmalarda Manisa'yı gerçek belediyecilikle tanıştıracaklarını belirterek, kolları sıvadıklarının altını çizdi.

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper de konuşmasında meydandaki vatandaşlara CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in selamını iletti.

Editör: İclal Çiçek