Norveç'ten sınır dışı edildi: Kur'an-ı Kerim yakma provokatörü Momika, İsveç'e teslim edildi Norveç'ten sınır dışı edildi: Kur'an-ı Kerim yakma provokatörü Momika, İsveç'e teslim edildi

Hüseyin Keskin
MANİSA (İHA) -
Alaşehir Fen Lisesi 10. sınıf öğrencileri Sümeyye Karadoğan, Mehmet Fatih Büyükkarcı ve 11. sınıf öğrencisi Şehide Aydoğan’dan oluşan ekip, proje sorumlusu öğretmenleri Nesretullah Satar’ın katkılarıyla TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İzmir Bölge Finallerinde Coğrafya Alanında birincilik ödülü alarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

İzmir, Manisa, Uşak, Muğla, Denizli ve Aydın olmak üzere 6 ilin katılımı ile Kuşadası’nda gerçekleştirilen proje yarışmasına 1200'ün üzerinde proje başvurusu yapıldı. Alaşehir Fen Lisesi öğrencilerinin Coğrafya alanında hazırladıkları "Uzaktan Algılama İle Otonom Sulama" adlı proje birinciliğe layık görüldü.

Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, "Bakanlığımız tarafından düzenlenen projeler yarışmasında okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin büyük özveriler ile hazırlayıp katıldıkları ve 6 ilin temsilcilerinin katıldığı, Aydın’da yapılan bölge seçmelerinde okulumuzun coğrafya dalında 'Uzaktan Algılama İle Otonom Sulama' adlı projemiz birinci olarak değerlendirildi. Bu başarı ile bölge birincisi olan, öğrenci ve sorumlu öğretmenimizden oluşan ekip ilçemizi Türkiye finallerinde temsil edecekler. Emeği geçen tüm çalışanları gönülden kutluyorum." dedi.

Editör: İclal Çiçek