Behzat Akcan
MANİSA (İHA) -
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi işbirliğinde ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Gümüşçayı Alanı'nda konser veren ünlü sanatçı Muazzez Ersoy, söylediği birbirinden güzel şarkılarla Salihli’nin kurtuluş coşkusunu taçlandırdı. Salihli’nin kurtuluşunu kutlayıp konsere gelen vatandaşları selamlayan Muazzez Ersoy, “Bugün Salihli’mizin kurtuluşunu kutluyoruz. Sizlerle buluşturan değerli başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Manisa'da arpa hasadı başladı Manisa'da arpa hasadı başladı


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını video mesajla kutlayarak tüm Salihlililere selam söyledi.


Salihli’nin kurtuluş coşkusuna ortak olan Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi Muazzez Ersoy ile konsere katılanlara teşekkür eden Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “İlçemizin kurtuluşunun 101. Yılı dolayısıyla Büyükşehir Belediyemiz işbirliğiyle düzenlediğimiz konserimizde kurtuluş coşkumuzu hep birlikte kutladık. Bizlere kurtuluş sevinci yaşatan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Kurtuluş günümüz kutlu olsun” diye konuştu.


Salihli’nin kurtuluş gününde muhteşem bir konser veren sanatçı Muazzez Ersoy’a, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Onur Papuçcuoğlu tarafından çiçek ve hediyeler takdim edildi.
Muazzez Ersoy konseri öncesinde sahne alan Salihli Belediyesi ney eğitmeni Yalçın Kutkaya, ney ve zurna eşliğinde seslendirdiği eserlerle büyük beğeni aldı.

Editör: Ali Gözen