Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de

Vehbi Sarıhan
MANİSA (İHA) -
Sarıgöl İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Recep Kılıç, "Sarıgöl İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Sarıgöl Devlet Hastanesinde açılan statta vatandaşlarımıza kanser taramalarının erken teşhis için önemi anlatıldı. Rahim ağzı kanseri taraması 5 yılda bir, kalın bağırsak kanseri taraması 50-70 yaş aralığında kadın ve erkeklerde 2 yılda bir yapılması gerekiyor. Vatandaşlarımıza aile hekimlerinden ulaşabilecekleri gaitada gizli kan testi yaptırmalarını ve 10 yılda bir kolonoskopi yaptırılmalarını öneriyoruz. Ücretsiz kanser taramaları, kanser erken teşhis tarama ve eğitim merkezleri (KETEM), sağlıklı hayat merkezleri ve aile sağlığı merkezlerinde yapılmaktadır." diyerek aynı taramanın köylerde de yapıldığını sözlerine ekledi.

Sarıgöl Devlet Hastanesinde açılan stantta kanser taramasının erken teşhis için önemi Hemşire Kıymet Zengin ve Ebe Esin Özcan tarafından vatandaşlara anlatıldı.

Editör: Ali Gözen