Buse Tosun Çavuşoğlu, dünya şampiyonu oldu Buse Tosun Çavuşoğlu, dünya şampiyonu oldu

Eyaletin Balasore bölgesindeki Bahanaga Bazar Tren İstasyonu yakınlarında dün yerel saatle 19.20'de iki yolcu ve bir yük treninin karıştığı kaza meydana geldi.

Hindistan'da 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı - 2

Kazada 288 kişi yaşamını yitirdi, 900'den fazla kişi yaralandı.

Hindistan'da 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı - 3

Hint yerel basınına göre, ülkede son 20 yılda meydana gelen "en büyük tren kazası" olarak nitelendirilen trajik olayda hayatını kaybedenlerin sayısının yükselmesinden endişe ediliyor.

Hindistan'da 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı - 4

Kurtarma çalışmalarına yerel halk da destek veriyor. Kaza nedeniyle çok sayıda tren seferi iptal edildi.

Yetkililer, kazaya karışan yolcu trenlerinin, Coromandel Express ve Yashwatpur-Howrah Ekspress’e ait olduğu bilgisini paylaştı.

Shalimar Tren İstasyonu'ndan hareket eden Coromandel Express'e ait yolcu treninin, Chennai Central Tren İstasyonu'na doğru seyir halinde olduğu kaydedildi.

Hindistan'da 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı - 1

"KAN BAĞIŞINDA BULUNANLARA MİNNETTARIM"

Orissa eyaletinin üst düzey yetkililerinden Pradeep Jena, bölgeye 200 ambulans, 50 otobüs, 45 mobil klinik ve 1200'ü aşkın polis ve kurtarma ekibinin sevk edildiğini söyledi.

"Kan bağışında bulunan tüm gönüllülere minnettarım. Takviye olarak doktorlar, ambulanslar, otobüsler göndermeye çalışıyoruz." diyen Jena, kurtarma faaliyetlerine odaklandıklarını ve kazanın sebebinin araştırıldığını belirtti.